Baigėsi akcija
Asociatyvi nuotr.

 

Dvi gruodžio savaites trukusi gamtosauginė akcija „Miškas 2016“ baigėsi, reidų metu užfiksuoti pažeidimai suskaičiuoti. Akcijos laikotarpiu buvo tikrinama, kaip laikomasi Miško kirtimo taisyklių, kaip atkuriamas miškas, ar reikiama ugdymo kirtimų kokybė ir, žinoma, ar savavališkai nekertamos eglutės Kalėdoms.

Beveik 500 Valstybinės miškų tarnybos (VMT), miškų urėdijų pareigūnų tikrino kirtimus, patruliavo miško ir vietinės reikšmės keliuose, stabdė medieną ir kalėdines eglutes gabenančias transporto priemones. Pareigūnai dirbo ir poilsio dienomis, ir po darbo valandų: surengė per 300 reidų, atliko daugiau kaip 1200 patikrinimų valstybiniuose ir privačiuose miškuose. Buvo tikrinama, kaip laikomasi Miško kirtimo taisyklių, kaip atkuriamas miškas, ar reikiama ugdymo kirtimų kokybė. Reidų metu nustatyta 11 neteisėtų miško kirtimų atvejų, 59 miško ir kalėdinių eglučių kirtimo, medienos gabenimo ir kitokie pažeidimai. Padaryta žala dar tebeskaičiuojama.

VMT miškų kontrolės skyriaus Panevėžio teritorinio poskyrio vyriausiasis specialistas Sigitas Prievelis sakė, jog per akciją mūsų rajone surengti 6 reidai, patikrinta daug miškų, medieną gabenančių transporto priemonių.

Į pareigūnų akiratį pateko du pažeidėjai, nesilaikę miško ruošos technologinių reikalavimų, jiems skirtos po 28 Eur baudos. Pažeidimai nustatyti privačiuose miškuose.

Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: