blank
15min.lt nuotr.

– Koks scenarijus šią dieną – Rugsėjo 1-oji bus mokyklose? Kai tai atrodys? Pabandykite „nupiešti“ bendrais bruožais?

– Visose rajono mokyklose vyks Rugsėjo 1-osios šventė. Ji bus mokyklos teritorijoje. Didesnėse mokyklose numatoma rengti atskirai pagal klases ar klasių grupes. Mokyklose nuo rugsėjo 1-osios numatoma organizuoti pamokas, laikantis Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) rekomendacijų. Pagrindinis skirtumas nuo įprasto mokymo yra tas, kad daugumai pamokų mokytojai turės eiti pas mokinius (išskyrus specializuotus mokymo kabinetus).

– Savivaldybėms neleidžiama pačioms nuspręsti, kaip turėtų prasidėti naujieji mokslo metai? Ar yra kažkas, ką galima spręsti patiems?

– Mokymas nuo rugsėjo 1-osios turi prasidėti pagal ugdymo planus. O juose daugiausia numatytas  kontaktinis mokymas. Tačiau leista 5–8 klasių mokiniams iki 10 proc. pamokų, o 9–12 klasių – iki 30 proc. pamokų dėstyti nuotoliniu būdu, naudojant vieningą mokykloje platformą. Naudodamasi tokia galimybe Rokiškio Juozo Tumo-Vaižganto gimnazija svarsto dalį klasių dėl saugumo mokyti nuotoliniu būdu. Kitos mokyklos pasiruošusios visus mokinius priimti klasėse.

– Jei vaikai mokysis klasėse, kas bus sudėtingiausia? Juk teoriškai galima prisigalvoti, kad jie nebendraus, nesusitiks koridoriuose, dėvės kaukes, tačiau ar įmanoma tai įgyvendinti realybėje, prie kiekvieno vaiko pastatyti sargą, eiti atsakinėti prie lentos su kauke?

– Pamokose mokiniams veido apsaugos priemonių dėvėti nereikia. Jų reikės, jei koridoriuose mokiniai susitiks su kitų klasių mokiniais. Daugumoje mokyklų pagal amžių yra priskirtos mokymosi ir poilsio teritorijos. Bet visai išvengti sąlyčio vietų nepavyks. Dalykinėje sistemoje (nuo 5 klasės) yra nerealu skirtingų klasių mokiniams pertraukas skelbti skirtingu laiku, taip išvengiant skirtingų klasių mokinių kontakto. Be to, dėl maitinimo organizavimo atskirai pagal klases, dėl individualių konsultacijų, kurių bus daugiau, truputį prailgės mokinio buvimo mokykloje laikas. Todėl reikės derinti ir mokinių pavėžėjimą į namus, ir neformaliojo ugdymo įstaigų pamokų laiką.

Išsamiau skaitykite „Gimtajame…“

Rokmelsta
Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments