Auksas monetų kaldinimui buvo naudojamas nuo pat pradžių, kai tik buvo išrastos monetos. Aukso monetos daugiausia buvo pasirenkamos dėl paties aukso vertės, o šiandien tokias monetas mielai renkasi kolekcionieriai ar norintys investuoti į auksą. Priežasčių, kodėl monetų gaminimui yra naudojamas auksas, yra tikrai daug, taigi, kurios jų yra pačios svarbiausios?

Auksas monetų gamybai naudojamas dėl šių priežasčių:

  • Aukso vertės ir masės santykis yra labai didelis, tad auksą paprasta transportuoti, o jo laikymui namuose neprireikia labai daug vietos;
  • Auksas gali būti padalinamas į kelias dalis, ir dėl to jis tikrai nepraras savo vertės;
  • Aukso perdirbimas gali būti atliekamas labai greitai, iš vienų monetų pagaminti kitas nėra labai sudėtinga;
  • Auksą sunku suklastoti – šio tauriojo metalo tankis yra labai didelis, todėl  suklastoti aukso gaminius yra tiesiog neįmanoma;
  • Auksinės monetos nereaguoja į jokias chemines medžiagas, auksui nėra baisi drėgmė ar kaitri saulė, todėl ir po daugybės metų aukso gaminiai išlaiko didelę vertę. Be to, tai yra labai retas metalas, kurio kaina bėgant metams gali šoktelėti į viršų.

Kada pasirodė pirmosios aukso monetos?

Nors senovės Egipto faraonai maždaug 2700 m. pr. Kr. kaldino auksinius žiedus, tačiau aukso monetos yra kur kas naujesnis išradimas – pirmosios tokios monetos pradėtos kaldinti maždaug 560 m. pr. Kr. Tuometinės monetos buvo gana grubios, jos buvo gaminamos iš aukso ir sidabro lydinio. Ilgą laiką aukso monetos buvo pagrindinė pinigų forma, tačiau XX amžiuje doleris buvo devalvuotas aukso atžvilgiu, ir šį taurųjį metalą buvo uždrausta kaupti. Laimei, šiuo metu aukso monetų vertė vėl yra didžiulė, ir jos kaupiamos dėl retumo, senumo bei išvaizdos.

Aukso moneta – puiki dovana įvairiomis progomis

Kartais, kai norima pasveikinti artimuosius tam tikromis progomis, tenka gerai pasukti galvą, kokią dovaną vertėtų įteikti. Įvairių pasirinkimo galimybių šiuo metu yra tikrai nemažai, tačiau kartais atrodo, kad solenizantas paprasčiausiai viską turi, ir jam išrinkti dovaną yra tikrai sudėtinga. Aukso monetos tikrai nudžiugins ne tik kolekcionierius – juk bėgant metams tokia dovana išlaikys savo vertę, ir panorėjus ją bus galima parduoti. Aukso monetos kartais pasirenkamos vien tik dėl grožio – šiuo metu galima rasti labai neįprastų formų monetų, puoštų įvairiais dekoratyviniais elementais, tad visuomet galėsite išrinkti tokių monetų, kurios ne tik nudžiugintų, bet ir labai nustebintų.

Užs. 625

Prie Dirdų

Rašyti komentarą

avatar
  Subscribe  
Informuoti apie