blank
klientui pageidaujant mokesčių knygelė per 10 darbo dienų bus atsiųsta paštu nemokamai. Redakcijos archyvo nuotr.

Kaip sumokėti komunalinius mokesčius, ypač jeigu gyveni kaime, nesinaudoji internetu, o atsiskaitymo knygelėje nebėra nė vieno tuščio lapo? Su tokia problema į redakciją kreipėsi keli rajono gyventojai. Pasak jų, Rokiškyje nebėra elektros tinklų bendrovės (ESO) būstinės, anksčiau išduodavusios atsiskaitymo knygeles, o pranešimai už šią paslaugą klientams nesiunčiami, kaip tai daro kiti paslaugų teikėjai.

Vieni pranešimus siunčia, kiti – ne

Už šilumą, karštą ir šaltą vandenį rajono gyventojai jau kuris laikas moka pagal tiekėjų kiekvieną mėnesį atsiunčiamus pranešimus, kuriuose nurodyta mokėtina suma už praėjusio mėnesio paslaugas. Gyventojui belieka užpildyti einamojo mėnesio karšto ir šalto vandens skaitiklių rodmenis. Mokesčių pranešimai vartotojams kiekvieną mėnesį teikiami ir už ryšio, televizijos paslaugas. Tačiau atliekų, dujų ir elektros tiekėjai pranešimų vartotojams nesiunčia. Už šias paslaugas galima mokėti pildant atsiskaitymo knygeles arba internetu.

Ką daryti?

Dėl atsiskaitymo už dujas gyventojai, nesinaudojantys internetu, problemų neturi: pasibaigus atsiskaitymo knygelei, dujų bendrovė klientams išrašo naują. Dėl elektros mokesčių – problema: Rokiškyje nebeliko ESO būstinės, tad kai kurie žmonės nebežino, kur kreiptis dėl naujos atsiskaitymo knygelės. ESO atstovai „Gimtajam…“ komentavo, kad problemų dėl elektros mokesčių nėra: jeigu gyventojas internetine bankininkyste nesinaudoja, mokesčius gali sumokėti bet kurioje parduotuvėje, turinčioje teisę rinkti komunalinių paslaugų mokesčius.

Įmokas už komunalines paslaugas Lietuvoje priima „Maximos“ parduotuvės, „Perlo“ terminalai, kredito unijos bei kai kurių bankų, Lietuvos pašto skyriai, spaudos kioskai, kai kurių miestų butų ūkiai. Klientui atėjus į įmokų surinkimo vietą, pakanka kasininkei pasakyti vartotojo kodą, skaitiklių rodmenis ir mokėtiną sumą žodžiu. Apmokėjus už paslaugas išduodamas kvitas – mokėjimą patvirtinantis dokumentas. Jeigu gyventojas pageidauja popierinės atsiskaitymo knygelės, tokia paslauga suteikiama nemokamai. Reikia paskambinti elektros ir dujų mokesčius priimančios ESO savitarnos svetainės www.manogile.lt klientų aptarnavimo tel. 1802 arba (8–611) 21802, padiktuoti abonento kodą, gyvenamosios vietos adresą, ir mokesčių knygelė per 10 darbo dienų bus atsiųsta paštu nemokamai.  Jei mokesčius priimančios parduotuvės, banko ar kitos įmonės paskutinės apmokėtos sąskaitos  duomenų nebus išlikę, elektros ir dujų rodmenis klientai gali pasitikrinti prisijungę savitarnos svetainėje www.manogile.lt.

Plačiau skaitykite ketvirtadienio „Gimtajame…“

Subscribe
Informuoti apie
guest
1 Comment
Naujausius
Seniausius Įvertinimą
Inline Feedbacks
View all comments
Klientė
Klientė
2017 6 balandžio 16:57

Labai patogu yra visus mokesčius mokėti “Viena sąskaita”, tačiau butų ūkis ir suskystintos dujos šios paslaugos neteikia. Labai gaila, kad abi šios bendrovės negerbia savo klientų, netaupo laiko ir atsilieka nuo naujovių. Žinau, kad šios bendrovės atsakytų, kad už jų paslaugas galima atsiskaityti internetu. Taip, galima… tačiau už kiekvieną paslaugą reikia atsiskaityti atskirai ir kiekviena paslauga kainuoja.