ELTA nuotr.

Kaip pranešė Lietuvos paštas, nuo penktadienio keičiasi siuntų, už kurias siuntėjo nurodytą mokestį sumoka gavėjas, teikimo sąlygos – klientai (siuntėjai) gavėjo sumokėtus pinigus galės gauti tik į banko sąskaitą. Šis pokytis aktualus ne visiems Lietuvos pašto klientams – tokia atsiskaitymo tvarka jau dabar įprasta su įmone sutartis sudariusiems klientams. Tikimasi, kad toks sprendimas supaprastins pinigų atsiėmimo tvarką ir sumažins sukčiavimo tikimybę.

„Mokesčio mokėjimas už prekes jas atsiimant palengvina prekės įsigijimo procesą, nes už ją nurodytą kainą sumokėti reikia ne iškart – tik pašte atsiimant siuntą. Kad tokia paslauga aktuali, rodo mūsų statistika – pernai Lietuvos pašte buvo atsiimta beveik 14 tūkst. siuntų, už kurias buvo mokėta šiuo būdu“, – sakė Lietuvos pašto Rinkodaros ir pardavimų departamento vadovas Norbertas Žioba.

Jo teigimu, iki šiol, iš pirkėjo gavęs įmoką, Lietuvos paštas šią sumą grynais arba pavedimu išmokėdavo siuntėjui, tačiau nuo penktadienio siuntos mokestis bus pervedamas į pardavėjo nurodytą banko sąskaitą. Tai, pasak N. Žiobos, klientams sutaupys laiko, nes jiems nereikės patiems vykti atsiimti pinigų už parduotas prekes, be to, sumažins eiles pašto skyriuose ir galimo sukčiavimo riziką.

Jis pridūrė, kad pinigai į pardavėjo sąskaitą bus pervedami tą pačią dieną, jeigu pinigų perlaida priimta iki 14 val., jeigu pinigų perlaida priimta po 14 val., pinigai bus pervedami ne vėliau kaip kitą banko darbo dieną. Siekiant kompensuoti galimus nepatogumus klientams, papildomas mokestis už pinigų pervedimą į banko sąskaitą už šią paslaugą panaikintas – nebebus taikomas 0,58 euro mokestis.

Klientai, kurie iki penktadienio išsiuntė siuntas ir nurodė, kad surinktus pinigus už prekes nori gauti grynais, juos galės atsiimti pašto skyriuje.

ELTA primena, kad nuo gegužės 6 d. „Lietuvos pašte“ keitėsi išperkamojo mokesčio siuntimo ir išmokėjimo mokesčiai.

Kaip pranešė bendrovė, išperkamojo mokesčio perlaidos išmokėjimo kaina siekia 1,50 euro be pridėtinės vertės mokesčio (PVM). Taip pat naikinamas papildomas mokėjimas už išperkamojo mokesčio perlaidos siuntimą į gavėjo sąskaitą banke (už kiekvieną siunčiamą išperkamojo mokesčio perlaidą), todėl už jį papildomai mokėti nereikės.

azija

Rašyti komentarą

avatar
  Subscribe  
Informuoti apie