blank
15min.lt nuotr.

Jei iki šiol įmonė darbo užmokestį mokėjo grynaisiais, darbdaviai turėtų suskubti ir raštu pateikti darbuotojui prašymą nurodyti mokėjimo sąskaitą, į kurią būtų pervedamas atlygis.

Nors Valstybinės darbo inspekcijos (VDI) Panevėžio teritorinis skyrius nekaupia duomenų, ar Rokiškyje vis dar yra įmonių, mokančių atlyginimą grynaisiais, panašu, kad vietos bendrovėms naujos pataisos problemų nesukels, tačiau su jomis gali susidurti kai kurie darbuotojai, vis dar neturintys sąskaitų banke ir nesinaudojantys kortelėmis.

Pasak VDI specialistų, darbuotojui atsisakius pateikti savo banko sąskaitą, darbdavys turėtų deponuoti darbuotojui priklausantį darbo užmokestį ir/ar kitas su darbo santykiais susijusias išmokas įmonės sąskaitoje, kol darbuotojas pateiks mokėjimo sąskaitos rekvizitus. Dėl to darbo užmokestis ir kitos su darbo santykiais susijusios išmokos privalo būti mokamos pavedimu į darbuotojo nurodytą darbuotojo mokėjimo sąskaitą. Tai reiškia, jog darbdavys negali pervesti darbo užmokesčio kitam šeimos nariui ar draugui.

blankNeturinčiųjų – mažuma

Dalia Starkuvienė

Užimtumo tarnybos Rokiškio skyriaus vedėja

Tikėtina, kad dirbančių arba ketinančių įsidarbinti žmonių, kurie neturi banko sąskaitos bei nesinaudoja banko kortelėmis, yra tikrai labai mažai. Šalyje paskelbtų karantinų metu (ir tam tikrą laikotarpį jiems pasibaigus) išmokos darbo neturintiems žmonėms, dirbantiems savarankiškai, darbdaviams buvo mokomos tik į banko sąskaitas.

blankMokėti pervedimu – kur kas efektyviau

Justinas Kanopa

UAB „Rokiškio mėsinė“ generalinis direktorius

Visi mūsų įmonės darbuotojai turi banko sąskaitas, todėl atlyginimai 100 proc. išmokami pavedimais į banko korteles, todėl nei įmonei, nei darbuotojams jokių kliūčių nekils – nuo sausio 1-osios, kai įsigalios ši pataisa, įmonėje niekas nepakis.

Jau kurį laiką praktikuojame atlyginimo mokėjimą pavedimu. Taip kur kas efektyviau, nes grynieji pinigai – papildomos išlaidos: juos reikia suskaičiuoti, saugoti, inkasuoti, vėliau darbuotojui išmokėti į rankas, taigi kažkas pinigus turi perduoti. Atlikti pavedimą daug paprasčiau – mes turime automatizuotą sistemą, kurios pagalba suskaičiuojame algas, nusiunčiame į banką ir vėliau automatiškai atliekami atlyginimų pavedimai darbuotojams.

Yra verslų, turinčių didelę grynųjų pinigų apyvartą, sakykime, kioskai, parduotuvės, turgavietės, valgyklos, prekybos taškai, kuriuose žmonės atsiskaitinėja grynaisiais. Tokiu atveju toms įmonėms pigiau yra atsiskaityti ir algas išmokėti grynaisiais, nes pinigų inkasavimas – brangus. Taigi nauja tvarka gali apsunkinti tokių įmonių veiklą.

blankPakeitimai į gera

Erikas Gaigalas

Rokiškio švietimo darbuotojų profesinių sąjungų susivienijimas vadovas

Su kolegomis nediskutavimo apie šių pataisų privalumus ar galimas problemas, kadangi ši tema mums nelabai aktuali. Galbūt tai aktualiau žmonėms, užsiimantiems papildomomis veiklomis, pavyzdžiui, korepetitoriams, kurių veikla susijusi su teisiniu reglamentavimu.

Manau, kad šie pakeitimai išeis į naudą – galbūt darbuotojai jausis saugesni. Jeigu tam tikra atlyginimo dalis buvo mokėta neoficialiai, dabar lėšos bus ištrauktos iš šešėlio, automatiškai žmogus gaus didesnes pajamas, sumokės valstybei didesnius mokesčius ir pretenduos į didesnę senatvės pensiją, o tai nėra blogai. Juk to žmonija visada siekė.

Dėl atlyginimo išmokėjimo pavedimu nematau problemų, juk žmonės banko korteles net vaikams išiminėja, nebent tik tai, kad dabar privalės legalizuoti savo pajamas. Man neteko susidurti su tokiais atvejais, kad žmogus neturėtų banko sąskaitos ar nesinaudotų banko kortele.

blankNaujos pataisos gali ir nepažaboti atlyginimų „vokeliuose“

Diana Kietienė

Rokiškio socialinės paramos centro darbuotojų profesinės sąjungos vadovė

Ši atlyginimo mokėjimo pataisa bent jau mūsų profsąjungos darbuotojų neliečia, nes atlyginimai pervedami į banko sąskaitą, o išmokų grynaisiais nėra, todėl su nariais apie šiuos pakitimus diskutuoti neteko.

Nemanau, kad ši pataisa leis darbuotojams jaustis saugiau, situacija išliks tokia pati. Jeigu darbo užmokestis mažas, darbuotojai gali ieškoti, kur prisidurti prie atlyginimo, todėl „vokeliai“ galbūt niekur nedings.

Man nėra pasitaikę, kad darbuotojas neturėtų banko sąskaitos. Darbo užmokestis yra pervedamas į jų asmenines sąskaitas, taigi nesklandumų nekils.

Išsamesnius komentarus skaitykite „Gimtajame…“

Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: