R. Kilkaus nuotr.

– Kokie leidimai reikalingi įrengiant atliekų konteinerių aikšteles? Kaip parenkamos jų vietos? Ar derinama su daugiabučių namų bendrijomis?

Gintautas Ulys: – PRATC įgyvendina projektą, finansuojamą ES fondų ir PRATC lėšomis. Už šias lėšas įrengiamos aikštelės. Jų projektuotojai atliko inžinerinius-geologinius tyrimus, iš atitinkamų institucijų gauti raštiški suderinimai, parengti statinių darbo projektai ir atlikta jų ekspertizė. Aikštelės įrengiamos laisvoje valstybinėje žemėje, kurioje nesuformuoti žemės sklypai, gautas Nacionalinės žemės tarnybos Rokiškio skyriaus sutikimas.

Jose bus pastatyti konteineriai, skirti surinkti mišrioms komunalinėms atliekoms (99 vnt.), popieriui/kartonui (41 vnt.), stiklo atliekoms (41 vnt.), plastikui (41 vnt.), tekstilės atliekoms (17 vnt.). Naujovė – konteineriai augalinės kilmės maisto ir žaliosioms atliekoms surinkti. Jų numatoma pastatyti 17 vnt. Daugiausia – sodų ir garažų bendrijose.

Gyventojams kyla nemažai klausimų. Aikštelių naudą žmonės supranta, tačiau, kuri vieta būtų joms tinkamiausia, sutarti sudėtinga. Urbanizuotose teritorijose tokiems objektams „gerų“ vietų paprastai nėra, tačiau susitarti būtina. Aikštelės išklojamos trinkelėmis, jos bus pritaikytos ir neįgaliesiems. Jose pastatomi nauji konteineriai. Tai  prisidės prie miesto įvaizdžio gerinimo, tačiau tas įvaizdis priklauso ir nuo žmonių kultūros bei įpročių. Jei visi tvarkingai rūšiuotų atliekas ir jas mestų į tam skirtus konteinerius, o baldus, naudotas padangas ir buitinę techniką atiduotų į specialias aikšteles, gyventume tvarkingiau.

Sodų ir garažų bendrijose rūšiavimo ir buitinių atliekų konteineriai tapo privalomi įvedus rinkliavą.

(Daugiau – šeštadienio „Gimtajame…“)

Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: