blank
Organizatorių nuotr.

Laura Garnelytė

Karjeros specialistė

Kovo 22 d. Rokiškio Juozo Tūbelio progimnazijoje vyko Lietuvos čempionato „Makaronų tiltai 2023“ pirmasis atrankos etapas, kurį organizavo Vilniaus Gedimino technikos universitetas (VILNIUS TECH). Čempionato tikslas – sukonstruoti tiltą, galintį atlaikyti kuo didesnę apkrovą.

Atrankos etapo organizatoriai VILNIUS TECH tiltams konstruoti dalyvius aprūpino statybinėmis medžiagomis: makaronais ir plastilinu. Sukonstruoti tiltus mokiniams buvo skirta 45 minučių trukmės pamoka, o prieš tai vyko paskaita apie tiltus ir juos veikiančias apkrovas bei instruktažas, kaip pradėti tilto statybas iš makaronų. Čempionatą laimi ta komanda, kurios tiltas išlaiko didžiausią apkrovą.

Šiemet čempionato etape Rokiškyje dalyvavo 7 komandos, kurias sudarė 8-tų klasių mokiniai. 4 komandos buvo iš J. Tūbelio progimnazijos, komanda iš Obelių gimnazijos, Senamiesčio progimnazijos ir iš Kamajų Antano Strazdo gimnazijos. „Bebrų“ komanda iš Obelių užėmė 2-ąją vietą, jų tiltas svėrė 359 gramus ir atlaikė 2 kilogramų ir 100 gramų apkrovą.

Tvirčiausią tiltą šiemet pastatyti pavyko mūsų progimnazijos mokiniams. 8 D klasės komandos „Benedikto tapkė“ tiltas svėrė 379 gramus ir atlaikė 2 kilogramų ir 700 gramų apkrovą. Sveikiname Danielę, Neringą, Adomą ir Arminą patekus į čempionato finalą!

Tokia pažintis su inžinerine sritimi ne tik skatina norą mokytis tiksliųjų mokslų, bet ir iš arti supažindina su architektų, konstruktorių, statybininkų, fizikų specialybėmis. Ateityje tai gali prisidėti ir prie inovatyvių bei tvarių produktų kūrimo mūsų šalyje.

Organizatorių nuotr.

Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: