blank
Senųjų miesto kapinių vaizdai, kokių neturėtų būti. R. Kilkaus nuotr.

Ilgąjį savaitgalį dalis žmonių išnaudojo svarbiam reikalui – sutvarkyti artimųjų kapus. Iš kitų miestų ir rajonų į Rokiškio miesto kapines atvykę žmonės neslėpė nuostabos ir pykčio: ir prie Kalneliškių, ir prie senųjų kapinių konteineriai užkimšti, kalnai šiukšlių sukrauta ir prie jų. Kapinių tvarkytojams gyventojai žėrė priekaištus, kad nepasirūpinta prieš savaitgalį ištuštinti konteinerių ir kapinės bei jų prieigos paverstos sąvartynais.

Už kapinių priežiūrą atsakingos UAB „Mano aplinka“ Rokiškio filialo vadovas Vytautas Padvaiskas sakė, jog savaitgaliais šiukšlės nevežamos, o prieš savaitgalį kapinių konteineriuose dar buvo nemažai laisvos vietos. Taigi tikėtasi, jog problemų nekils. Be to, nepagalvota, jog į kapines suvažiuos tiek daug žmonių, jų antplūdžio laukta ateinantį savaitgalį, prieš Motinos dieną.

Didelės bėdos jis neįžvelgia dėl to, kad kapų tvarkytojai, neradę tuščios vietos konteineriuose, atliekas pylė šalia jų. Gegužės 2-ąją iš pat ryto bendrovės technika nusiųsta išgabenti kalnų šiukšlių.

Pasak V. Padvaisko, problemos ir nebūtų buvę, jeigu į kapinių konteinerius gyventojai nebūtų sugabenę buities atliekų: maišų su skudurais, batais, net senų padangų. Vieną šiukšlintoją V. Padvaiskas bandė pasivyti, bet nesėkmingai.

Subscribe
Informuoti apie
guest
2 Komentarai
Naujausius
Seniausius Įvertinimą
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Zita
Zita
2017 3 gegužės 13:48

O kur žmogiškasis faktorius, kai prie kapinių pritempiama buitinių atliekų ir jomis užverčiami konteineriai?

Danguolė
Danguolė
2017 2 gegužės 18:04

Niekaip nesuprantu vadovų! “Savaitgaliais šiukšlės nevežamos, konteineriuose buvo dar nemažai vietos!” Juk net mažiems vaikams aišku, jog prieš šventes tvarkomos kapinės ir dirbantys žmonės atvyksta išeiginėmis dienomis. Tad konteineriai ne tik turi būti tušti, bet pastatyti vertėtų papildomus. Taip, darbininkams poilsio dienos, tačiau pasitelkus žmogiškuosius faktorius, viskas įmanoma.

Rekomenduojami video: