blank
15min.lt nuotr.

Tikriausiai daugelis esate tai pastebėję, jog gausiau pasnigus garsas lauke būna girdimas kiek kitaip nei įprastai. Kalbant su kitu žmogumi kažkur apsnigtame miške ar parke net gali atrodyti, jog esame patalpoje, o ne lauke. Garso sklidimas labiausiai pakinta, kai žemę ir medžius padengia lengvas ir purus sniegas. Šis veikia kaip garso slopintuvas, nes sugeria sklindančias garso bangas, todėl balsai mažiau aidi ir lauke būna tyliau. Kartais netgi sakoma: įsivyravo „žiemos ramybė“. Būtent dėl sniego ta ramybė ir ateina į mūsų kiemus, laukus bei miškus.

Viename atliktame tyrime buvo nustatyta, kad keleto centimetrų šviežio ir puraus sniego sluoksnis gali sugerti net iki 60 % aplinkos garsų. Sniegas veikia panašiai kaip specialios garsą sugeriančios putos/plokštės, kuriose yra oro tarpeliai (visai kaip puriame sniege). Dėl šios priežasties, vos tik pradėjus tirpti (arba ilgesnį laiką užsigulėjus senam) sniegui ši garso sugėrimo savybė susilpnėja.

Vis dėlto, kartais gali būti net ir atvirkščiai. Kaip žinia, sniegas būna ne tik lengvas ir purus , bet ir kietas kaip ledas. Po atodrėkio ar lijundros vėl sušalęs sniego paviršius geriau atspindi garso bangas dėl to atvirame lauke būna truputį triukšmingiau nei buvo, o tolimi balsai – girdimi aiškiau.

METEO inform.

Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: