Redakcijos archyvo nuotr.

Stipendija gali būti skiriama tiek valstybės finansuojamose, tiek valstybės nefinansuojamose vietose studijuojantiems didžiausio poreikio pedagogikos specializacijų studentams, sudariusiems išankstinę įsidarbinimo sutartį su savivaldybe ar mokykla baigus studijas ten dirbti ne trumpiau kaip 3 metus per 5 metų laikotarpį ir ne mažiau kaip 0,7 etato.

Savivaldybės taip pat taiko įvairias pritraukimo, skatinimo priemones, pavyzdžiui, finansuoja mokytojų kvalifikacijos įgijimą, skiria išmoką įsikūrimui ir kt.

Švietimo ir sporto skyriaus vedėjo pavaduotoja Rita Elmonienė sakė, kad rajono savivaldybė, norėdama pritraukti specialistų į mokyklas, kompensuoja dalį lėšų gyvenamajam būstui įsigyti savivaldybėje. „Kompensuojama  ne daugiau kaip 15 000 eurų per 5 metus ir ne daugiau kaip 3 000 eurų per metus“, – sakė pavaduotoja. Taip pat numatytas dalies lėšų kompensavimas būsto  rekonstrukcijai ar remontui. Jei tas būstas mūsų savivaldybėje, kompensuojama ne daugiau kaip 9 000 eurų per 3 metus ir ne daugiau kaip 3 000 eurų per metus. Yra skiriamos ir lėšos švietimo specialistų perkvalifikavimo studijoms. Šiuo atveju, anot R. Elmonienės, kompensuojama ne daugiau kaip 2 000 eurų per 2 metus ir ne daugiau kaip 1 000 eurų per metus. Pernai lėšos persikvalifikuoti buvo skirtos keturiems specialistams. Šiemet rugsėjį bus svarstoma, kiek reikia lėšų pritraukti į rajono mokyklas reikiamų specialistų.

Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: