Skaitytojos nuotr.

Pranešimai apie sprogimus daugiabučiuose dėl dujų nuotėkio pastaruoju metu girdimi dažnai. Sausio mėnesį sprogimas nugriaudėjo Panevėžyje, Nemuno gatvės daugiabutyje, o visai neseniai, šį mėnesį, nelaimė atsitiko ir Kupiškyje, Jaunimo gatvėje. Specialistai ragina gyventojus nedelsti ir pagalvoti apie saugesnius energijos šaltinius, kviesdami pasinaudoti valstybės parama. Tačiau toji parama ne kiekvienam prieinama.

 

Situacijos įkaitai

Pasak tarybos nario Irmanto Tarvydžio, šios gatvės gyventojai teigia esantys situacijos įkaitais: „Tame mikrorajone vamzdynu tiekiamos dujos, ir dėl vamzdynų avarinės būklės atjungti kai kurie namai. Tų atjungtųjų namų gyventojai negali pasinaudoti parama. Nes parama, kaip teigiama, galima pasinaudoti tik jei nėra centralizuotos dujų tiekimo sistemos. Žmonės piktinasi, reikia kažkokio sprendimo. Dujų baliono, kaip žinia, daugiabučiuose ir neturi būti, žmonės rizikuoja gauti baudas.“

Savivaldybės atstovė Agnė Grizevičiūtė aiškino, jog dujų sistemos įvadams esant daugiabučiuose, gyventojai į valstybės paramą pretenduoti negali, o dujų balionai aukštesniuose nei trijų aukštų daugiabučiuose, pagal įstatymą, taip pat negalimi.

Daugiau apie šią problemą – ateinančios savaitės numeriuose

Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: