GR archyvo nuotr.

 Aišku, kad trūksta

Rokiškio savivaldybės administracijos direktorius Valerijus Rancevas apgailestauja, kad pinigų civilinei saugai trūksta. O kol architektų rūmai pristatinėja rekomendacijas, kaip įsirengti priedangas namuose ir biuruose, jo klausėme, kiek mes rajone turime tikrų, ne „popierinių“ priedangų. Anot V. Rancevo, Kolektyvinės apsaugos statinių (KAS) sąraše šiuo metu yra 48 statiniai, 26 priedangos. „Aplankius rajono seniūnijas ir atlikus tokių statinių įvertinimą, daugelį patalpų teko sutvarkyti ir atlaisvinti. Dabar rajone turime kur kas daugiau KAS ir priedangų. Prie anksčiau turėtų 17-os KAS prisidėjo dar 31, o priedangų skaičių nuo 6 padidinome iki 26. Rajone situacija visai nebloga, patalpos taip pat atitinka joms keliamus reikalavimus. Cokoliniuose aukštuose įrengtose priedangose esančias orlaides ar langelius reikia sutvirtinti ir apsaugoti – fanera, smėlio maišais, o pats paprasčiausias būdas – apklijuoti plėvele. Šie pastatai gali būti naudojami ir civiliniams poreikiams, svarbiausia, kad jie nebūtų užversti ir užgriozdinti“, – sakė V. Rancevas.

Jo skaičiavimais, dabar turimose KAS galėtų laikinai glaustis 12 315, priedangose – 7585 žmonės. Priedangų ir KAS sąrašai skelbiami savivaldybės tinklalapyje rokiškis.lt

Valdininkai, klausiami apie priedangas, šiandien dažnai apeliuoja ir į individualius rūsius. Ypač kalbant apie kaimo vietoves. „Kaimiškose vietovėse žmonės turi savo rūsius, o tai pati patikimiausia priedanga. Ypač jei įrengti atskirai. Taip sako ekspertai ir pavojaus atveju kaimo žmonėms tikrai nereikia kažkur bėgti ieškoti geresnės priedangos už savo rūsius. Tai saugiausia vieta. Ir nebūtinai kaime. Visur, kur yra individualūs rūsiai“, – sakė V. Rancevas.

Išsamiau skaitykite „Gimtajame…“

Subscribe
Informuoti apie
guest
1 Komentuoti
Naujausius
Seniausius Įvertinimą
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Rok
Rok
2024 1 vasario 7:49

Priskaičiuoti galima ir 100 ir daugiau, bet………nuo to, nei kolektyvinės apsaugos statinių, nei priedangų, NEDAUGĖJA.

Rekomenduojami video: