blank
Redakcijos archyvo nuotr.

Modernaus ūkio be paskolų nesukursi

Galbūt modernų ūkį galima sukurti be paskolų? Išgirdęs tokį klausimą vienas didžiausių rajono ūkininkų Tomas Davainis, ilgai nesvarstęs, atsakė, kad to padaryti neįmanoma. „Ar kurdamas ūkį, ar vėliau jį plėsdamas be paskolų neišsiversi. Aš irgi nuolat bendradarbiauju su bankais, skolinuosi ir apyvartinėms lėšoms, ir ūkio plėtrai“, – sakė daugiau kaip penkiolika metų ūkininkaujantis T. Davainis, dirbantis per tūkstantį hektarų žemės.
Ūkininkas teigė dėl paskolų neturintis didesnių problemų. „Nepasakyčiau, kad būtų labai sudėtinga gauti paskolą. Tarkim, aš visuomet gaunu, bet visuomet su banku ir atsiskaitau, todėl mano paskolų istorija be dėmės. Esu girdėjęs kalbų, kad sunku pasiskolinti, bet kartais ir ūkininkų norai neatitinka realių galimybių“, – teigė ūkininkas.

Skolintis sudėtinga pradedantiems ūkininkams

Rajono Ūkininkų sąjungos pirmininkė Lina Meilutė-Datkūnienė pastebi, kad vis daugiau rajono ūkininkų skundžiasi nebesusitariantys su bankais. „Daugiausia tenka investuoti į technologijas, į techninę bazę. Tai gali kainuoti ir šimtus tūkstančių. Pradedantiems ūkininkams reikalingi pinigai net žemei įsigyti. O žemė brangi, nes jos labai trūksta. Tarkim, mūsų rajone derlingiausių žemių parduoti nėra, o prastesnių kaina – nuo 2000 iki 3000 eurų už ha. Taigi kalbame apie dideles sumas žemės ūkyje“, – sako L. Meilutė-Datkūnienė.

Išsamiau skaitykite „Gimtajame…“

Reklama: kku.lt

azija
Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments