Savivaldybės nuotr.

Kol kas – vizija

Rajono savivaldybė praėjusią savaitę išplatino informaciją, kad svarstoma vienintelį Lietuvos kulinarinio paveldo muziejų perkelti į Rokiškį. Ta proga rajono vadovai – meras Ramūnas Godeliauskas, vicemeras Antanas Taparauskas, administracijos direktorius Valerijus Rancevas ir kultūros specialistai bei  muziejininkai aplankė verslininko V. Kontrausko sostinėje įkurtą muziejų. Jame – tūkstančiai eksponatų nuo Lietuvos didžiosios kunigaikštystės laikų.

Rajono savivaldybės Komunikacijos ir kultūros skyriaus vedėja Irena Matelienė sakė, jog kol kas tai tik vizija, bet Rokiškio žinomumui ir turistiniam patrauklumui tokia kolekcija tikrai būtų vertinga, dešimtmečius kauptus eksponatus šiandien jau nebūtų taip paprasta surinkti. Kalba, anot. I Matelienės, eina apie perkėlimą į Rokiškio krašto muziejų.

Kodėl kolekciją siūlo Rokiškiui?

„Turim sodybą Laibgaliuose, ten įrengėm tautodailės muziejų. Ten gyvena žmonos mamytė. Mes irgi toliau ruošiamės joje gyventi“, – sakė V. Kontrauskas. Verslininkui, kolekcininkui Rokiškis – labai savas, jis yra buvęs mūsų miesto, kaip kultūros sostinės, ambasadoriumi, čia buvo surengęs parodą „Arbata, kava ir ne tik“, sulaukė didelio svečių dėmesio. „Rokiškis – puikus rajono centras, įdomus savo istorija, labai gerai tvarkomas. Rokiškis visa galva lenkia kitus“, – kalbėjo V. Kontrauskas.

O jo privatų muziejų Vilniaus senamiestyje aplankiusi „gausi Rokiškio delegacija“, anot pašnekovo, liko sužavėta tuo, ką pamatė. Kai kas ten buvo ne pirmą kartą. Savo drauge V. Kontrauskas vadina ir buvusią Rokiškio krašto muziejaus direktorę Nijolę Šniokienę, kuri ne kartą čia lankėsi.

Išsamiau skaitykite „Gimtajame…“

Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: