blank
Asmeninio archyvo nuotr.

Pavlius Gaigalas, epidemiologas

Galimybių pasas (toliau GP) – dokumentas, rodantis, kad asmuo yra pilnai pasiskiepijęs nuo „Covid-19“ infekcijos, persirgęs šia liga. Tačiau GP neparodo  ir neatsako, ar asmuo šiandien nėra šios infekcijos nešiotojas bei ligos platintojas? Net ir persirgus, pasiskiepijus, galima ir vėl užsikrėsti viena ar kita šio viruso atmaina. O tai reiškia, kad, mums patiems nežinant, galime būti  šios ligos platintojai jau turint ir GP. O ir imunitetas persirgus ar pasiskiepijus – tik laikinas ir gan trumpas. Vieniems jis bus nuo 4 iki 6 mėn., kitiems – net iki metų ir ilgiau. Aišku tik viena – būtina skiepytis ir kaip galima greičiau visų amžiaus grupių žmonėms.  Susiformavus kad ir paviršutiniam imunitetui, žmogus susirgs lengvesne forma, jo liga truks trumpiau, išvengsime galimų komplikacijų. Ypač tas aktualu vyresnio amžiaus žmonėms. Ir kol mes nepasieksime bent 90 proc., o dar geriau 95 proc. skiepijimo populiacijos, kalbėti apie infekcijos suvaldymą nėra prasmės.

Šiandien GP suteikia teisę būti uždarose patalpose ir nedėvėti kaukių, nesilaikyti atstumų, neriboja žmonių skaičiaus ir tai yra labai blogai, nes pažeistas pats infekcijos suvaldymo modelis, apie kurį buvo taip daug kalbama ir reikalaujama laikytis. Šiandieninis sparčiai augantis susirgimų skaičius tą ir patvirtina, o Vyriausybė jau rytoj ir vėl privalės grįžti prie to, nuo ko buvo pradėjusi prieš daugiau nei metus. Juk ir vėl prabilta apie karantiną. Tačiau džinas jau išleistas iš butelio.

Šiandien vėl aktualu vengti  bet kokių žmonių susibūrimų uždarose erdvėse, vengti kontaktų, laikytis atstumų ir bendravimo etiketo, būtina prisiminti ir prisilaikyti patalpų bei asmens higienos, o bendraujant – dėvėti vienkartinio naudojimo kaukes.

 

Rokmelsta
Subscribe
Informuoti apie
guest
4 Comments
Naujausius
Seniausius Įvertinimą
Inline Feedbacks
View all comments
Keista,
Keista,
2021 22 rugsėjo 14:39

Kaip be renginių? O kaip gi košių, sriubų, bulbų virimai kaimeliuose??? Ne,ne, be šito mes neišgyvensim…ir jokių čia mobilių grupių nereikia mums su skiepais. Mums, senjorams, reikia tusų, o vakcinuokite greičiau vaikučius, jie lai mus toliau saugo, tupi namuose prie kompiuterių, studentai anūkai lai grįžta iš didmiesčių ,, šunim šėko pjaut,,
į kaimus…

Znaika
Znaika
2021 22 rugsėjo 8:57

Tai jei Gaigalas sako, persirgus galima vel sirgti vel platinti ir skiepai nepadeda. Reikia uzdaryti visus renginius.

Vytska
Vytska
2021 22 rugsėjo 8:50

Neveiksmingi skiepai, pasiskiepije srega dar daugiau.

Saulius
Saulius
2021 21 rugsėjo 16:30

Būkim realistai, mūsų visuomenė niekada nepasieks 90-95% ribos. Reikia keisti pačią komunikaciją šiuo klausimu ir stengtis žiūrint į ateitį komunikuoti, kad bent didžiausios rizikos grupės pasiskiepytu pandemijos paūmėjimo laikotarpiu (ruduo-pavasaris). Taip gal pavyks išvengti didelio mirčių skaičiaus. Sergančiųjų skaičius nėra kažkoks baimės rodiklis kaip bandoma parodyti. Skaičiai tik prastes, nes žmonės ypač jauni iki 40-45 metų atsisakys daryti 3 – 4 skiepa ir tai jau faktas kuris ima ryškėti pagal kasdien suskiepijamu žmonių skaičiaus kritimą.