,,Angelą
V. Bičiūnaitės nuotr.

Aukštaitijoje pagrindiniu paminklu, skirtu laisvės kovotojams atminti, tituluojamas 5 metrų aukščio „Angelas“, pastatytas 2003 m. Panemunyje. Visą tą laiką tamsiu paros metu jis skendėdavo tamsoje, atsitiktinė šviesa atklysdavo nebent iš kitoje kelio pusėje esančių gyvenamųjų namų. Mintis jį apšviesti kilo Pandėlio seniūnui Algirdui Kuliui ir jo pavaduotojui A. Palivonui. Darbai atlikti seniūnijos lėšomis, apšvietimo kaštai taip pat gula ant jos pečių. „Paminklas apšviestas rytais nuo 6 iki 7 val. ir vakarais nuo 19 iki 24 val. Vaizdas pranoko lūkesčius, ypač dabar, kai medžiai dar nenumetę geltonų lapų“, – sakė A. Palivonas.

Panemunio kaimo bendruomenės pirmininkė Vitalija Pivoriūnienė pabrėžė, kad paminklo apšvietimas tikslingas, nes ankstyvą arba vėlų metą atkreipia pravažiuojančiųjų dėmesį, o prieš Vėlines ir per jas „Angelą“ aplanko nemažai žmonių – jo papėdėje sužiba žvakelės.

Pokario metais Panemunio valsčiuje žuvo daugiau kaip 100  laisvės kovotojų. Paminklo vietoje buvo užkasami žuvusių ir nukankintų partizanų kūnai. Jų vardai ir pavardės iškaltos 2013 m. šalia paminklo pastatytose keturiose granitinėse plokštėse.

 

Subscribe
Informuoti apie
guest
1 Comment
Naujausius
Seniausius Įvertinimą
Inline Feedbacks
View all comments
Kęstutis
Kęstutis
2020 19 spalio 11:45

Šeštadienį pravažiavau apie 18.45 ir pagalvojau, kodėl neįjungtas dabar aišku 🙂 smagi ir sveikintina įdėja!