blank
V. Bičiūnaitės nuotr.

Nuo balandžio 20 d. prasidės tik nuotolinis žemės ūkio naudmenų ir kitų plotų deklaravimas – taip nusprendė žemės ūkio ministras Andrius Palionis ir šalies savivaldybių merai kovo pabaigoje vykusiame nuotoliniame pasitarime. Gyventojai, prisijungusieji prie paraiškų priėmimo informacinės sistemos per e-valdžios vartus, turės galimybę patys pateikti paraiškas.

Kadangi dauguma pareiškėjų naudojasi seniūnijų ir savivaldybių paslaugomis pateikiant paraiškas, įprastas deklaravimas su fiziniais apsilankymais prasidės vėliau – gegužės 4 d., kad darbuotojai turėtų galimybę pasiruošti, parengti išankstines nuotolines paraiškas.

Jau netrukus prie sukurtos nuotolinių mokymų, kaip  dirbti su deklaravimo sistema, platformos galės jungtis tiek žemės ūkio veiklos subjektai, tiek seniūnijų savivaldybių darbuotojai.

Deklaravimo pabaiga nukeliama į birželio 22 d., o paraiškos su vėlavimais bus priimamos birželio 23–liepos 17 d. „Atsižvelgiant į sunkiai prognozuojamą viruso plitimo perspektyvą bei galimas kovos su juo priemones, neatmetame galimybės, kad pasėlių deklaravimo data ir tvarka dar gali keistis“, – situaciją apibūdino ministras.

Žemės ūkio ministerija yra nukėlusi ir žemės ūkio technikos technines apžiūras. Traktorių, kurių techninė apžiūra yra pasibaigusi arba pasibaigia po 2020 m. kovo 14 d., techninės apžiūros galiojimo laikas pratęsiamas laikotarpiui iki Lietuvoje galios karantino režimas ir dviem mėnesiams po jo.

 

 

Prie Dirdų
Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments