blank
Lietuvos Respublikos prezidentė Dalia Grybauskaitė. Eltos nuotr.

Per naujienų agentūros ELTA užsakymu lapkričio 24-gruodžio 4 dienomis rinkos ir viešosios nuomonės tyrimų bendrovės “Baltijos tyrimai” atliktą apklausą respondentų buvo prašoma pasakyti, kuriais visuomenės veikėjais jie labiausiai pasitiki, pavardes apklaustieji minėjo patys. Iš viso respondentai paminėjo 89 visuomenės veikėjus, kuriais jie labiausiai pasitiki, kai prieš mėnesį šis skaičius siekė 111. Ketvirtadalis, arba 25 proc., apklaustų gyventojų atsakė, kad nėra tokių visuomenės veikėjų ar neatsakė į šį klausimą. Apklausa vyko lapkričio mėnesio pabaigoje, kai po pastarųjų rinkimų jau pradėjo dirbti naujas Seimas ir buvo formuojama nauja Vyriausybė.

Ketvirtadalis apklaustų šalies gyventojų nurodė Prezidentę D. Grybauskaitę (26 proc.) kaip visuomenės veikėją, kuria labiausiai pasitiki. Dar tarp 10 labiausiai patikimų visuomenės veikėjų (nurodė daugiau nei 2 procentai respondentų) pateko naujasis Premjeras Saulius Skvernelis (15 proc. pasitiki), Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) pirmininkas Seimo narys Ramūnas Karbauskis (14 proc.), kadenciją baigęs Prezidentas Valdas Adamkus (7 proc.) ir ekspremjeras, Lietuvos socialdemokratų partijos pirmininkas Algirdas Butkevičius (6 proc.).

Dar po 3 proc. respondentų nurodė pasitikį Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos pirmininku, Seimo nariu Gabrieliumi Landsbergiu, Seimo nare ekonomiste Aušra Maldeikiene ir buvusiu ilgamečiu partijos Tvarka ir teisingumas pirmininku, europarlamentaru Rolandu Paksu. Po 2 proc. gyventojų nurodė pasitikį SEB banko prezidento patarėju Gitanu Nausėda ir sostinės meru Liberalų sąjūdžio pirmininku Remigijumi Šimašiumi.

Per pastarąjį mėnesį tarp 25 politikų ir visuomenės veikėjų, kuriais gyventojai labiausiai pasitiki, pateko Seimo Pirmininkas Viktoras Pranckietis bei naujasis sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga, o mažiau nei prieš mėnesį tarp patikimų politikų buvo paminėti į politiką pasukęs prodiuseris Kristupas Krivickas ir buvęs Seimo narys, buvęs Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto pirmininkas Artūras Paulauskas.

Subscribe
Informuoti apie
guest
2 Komentarai
Naujausius
Seniausius Įvertinimą
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
garbe
garbe
2016 16 gruodžio 18:42

visi laikrasciai skamba,kad svernelis aplenke,o cia …….

juokas
juokas
2016 16 gruodžio 10:20

cha…zinom tas apklausas…eligijus masiulis taip pat daugeliui kelia pasitikejima…