Dainiaus Labučio (ELTA) nuotr.

Programa, skatinti susidomėjimą gyvulininkyste, skirta darželinukams, pradinukams bei 5–8 klasių moksleiviams. Programą įgyvendina Žemės ūkio ministerija  ir Kaimo verslo ir rinkų plėtros agentūra.

Programos metu vaikai ir jaunimas bus supažindinti su visomis Lietuvoje paplitusiomis tradicinėmis gyvulininkystės šakomis: pienine ir mėsine galvijininkyste, kiaulininkyste, paukštininkyste, arklininkyste, avininkyste, ožkininkyste, kailine žvėrininkyste, triušininkyste ir bitininkyste, jų produktais. Taip pat su saugomomis senosiomis Lietuvos ūkinių gyvūnų veislėmis, gyvulininkystės specialistų rengimu, darbo šioje srityje galimybėmis.

Programoje gali dalyvauti: ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo įstaigų vaikai (I modulis); pradinio ugdymo (1–4 klasių) moksleiviai (II modulis); pagrindinio ugdymo (5–8 klasių) švietimo įstaigų moksleiviai (III modulis).

Paraiškos pagal programos I–III modulius priimamos iš visų Lietuvos apskričių. Viena ugdymo įstaiga gali teikti vieną paraišką.

Atrinktos įstaigos organizatorių lėšomis aprūpinamos mokomąja medžiaga ir priemonėmis. Įgyvendinant atskirų modulių programas,bus dalyvaujama arba agentūros organizuojamoje išvykoje į ūkinių gyvūnų parodą arba mugę, arba pažintinėje išvykoje į ūkininko ūkį arba žemės ūkio bendrovę, arba pažintinėje išvykoje į mokslo ir studijų instituciją.

Pasibaigus šviečiamajai veiklai, dalyvavusieji programoje turės galimybę pademonstruoti, ką jie sužinojo apie gyvulininkystę, ir dalyvauti kūrybiniame konkurse.

ŽŪM inform.

Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments