blank
N. Šulcienės nuotr.

Atėjus į policijos komisariatą nereikės klaidžioti ilgais koridoriais – tik pravėrus duris už stiklinės pertvaros – administratorės darbo vieta. Čia veikia vieno langelio principas – išklausius besikreipiančiojo skundą sprendžiama, ką toliau daryti, pas kokį pareigūną nukreipti.

Savaitgaliais prireikus policijos pagalbos ir užsukus į komisariatą pasitiks užrakintos durys, tačiau ant sienos yra skambutis, kuris sujungia su budinčiu pareigūnu, ir taip sprendžiamos problemos. Aplinka yra filmuojama, todėl juokauti ir be reikalo trukdyti policijos pareigūnų neverta.

Pirmasis susitikimas vyko su komisariato viršininku Eugenijumi Šopiu. Šio pareigūno darbo diena prasideda 8 val. ryto pirmiausia apžvelgiant įvykių suvestines, paskui, 9.15 val., į kabinetą renkasi skyrių viršininkai ir teritorijų vyresnieji, ikiteisminio tyrimo vyriausioji tyrėja, bendruomenės vyriausioji tyrėja. Čia be ilgų kalbų, konkrečiai aptariama situacija, pasiskirstomi dienos darbai.

Pasak viršininko, šiame dideliame pastate vadinamųjų „kabinetinių“ darbuotojų yra nedaug – čia dirba tik ikiteisminio tyrimo tyrėjai, administracija, teritorijų vyriausieji. Apie 80 proc. darbuotojų dirba su žmonėmis, patruliuoja gatvėje. Iš viso komisariate yra 69 etatai. Iš jų 31 Veiklos ir 35 Reagavimo skyriuose. Dar yra viršininkas ir 2 administratoriai. Laisvi yra 5 etatai – 2 Reagavimo skyriuje, 3 – Veiklos.

Beje, viršininkas sakė, kad kartais skambučių sulaukia ir savaitgaliais ar naktį, jeigu yra toks svarbus įvykis. „Toks jau tas mūsų darbas, nelabai to sureikšminu“, – sakė E. Šopis.

Gidu po komisariato patalpas sutikęs pabūti Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato Rokiškio policijos komisariato Veiklos skyriaus viršininkas Robertas Krasauskas sakė, kad pas jį 9 val. renkasi teritorijų vyriausieji ir bendruomenės pareigūnė, kuri priklauso Veiklos skyriui. Tuomet aptaręs su pareigūnais visus reikalus, po 15 min. jis jau skuba į viršininko kabinetą, kuriame laukia dar vienas dienos darbų aptarimas.

(Daugiau – antradienio „Gimtajame…“)

Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: