Per tris pamokas mokiniai spėjo išdrožti menorą. Dešinėje – projekto vadovė mokytoja Violeta Karaliūnienė. V. Bičiūnaitės nuotr.

Įgyvendinant projektą ,,Pandėlio žydų štetlas – miestelio istorijos dalis“ Pandėlio gimnazijoje vyko Europos žydų kultūros dienoms skirtas renginys „Diaspora ir paveldas. Štetlas“. Visa diena buvo skirta įvairiai mokinių pažintinei kūrybinei veiklai.

Įvadinį žodį apie žydų istoriją, diasporą tarė naujasis Pandėlio parapijos klebonas Albertas Kasperavičius. Projekto vadovė Violeta Karaliūnienė aptarė žodžio „štetlas“ reikšmę. „Štetl jidiš kalba reiškia miestelį. Tai miestelis, kuriame žydai sudarė didžiąją gyventojų dalį ir darė įtaką jo raidai. Pandėlys buvo būtent toks miestelis, nes jame iki Antrojo pasaulinio karo gyveno daugiau kaip 80 proc. žydų“, – kalbėjo mokytoja. Moksleiviai stebėjo filmuką apie žydų gyvenimą štetle. Gimnazijos direktorius Donatas Karaliūnas akcentavo žydų tautos išskirtinumą ir savitumą, kalbėjo apie tai, kiek tautos gyvenimą lemia žinių ir mokslo siekimas.

Paskui visa gimnazijos bendruomenė įsitraukė į aktyvias veiklas. Vieni vaikščiojo po Pandėlį klausydamiesi pasakojimų, kiti klausinėjo vietos žmonių, ką jie žino apie čia gyvenusius žydus. Buvo padaryti įrašai, parengtas vaizdo reportažas ,,Klausimėlis“. Mokiniai dirbo su žemėlapiu, žymėdami žydų pastatus, piešė štetlą, skaitė pasakas ir jas iliustravo, dirbo vertimų grupėje, rinko medžiagą apie Rokiškio krašto žydus, darbavosi muziejuje. Taip pat mokėsi šokti žydų tautos šokį, dainavo, kepė tradicinius žydų kepinius, išdrožė menorą, žaidė šaškėmis.

Po to mokiniai pristatė, ką nuveikė per dieną.

Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: