blank

Rajone pokyčiams ruoštasi iš anksto, priskirtos funkcijos įstaigoms, kurios teiks paslaugas smurtautojams, bei smurtą patiriančioms aukoms, sudaryta ir Smurto artimoje aplinkoje prevencijos komisija. Aptarti svarbių klausimų ji renkasi ne rečiau kaip kas tris mėnesius. Pastebėta, jog visuomenei, net specialistams, trūksta žinių apie naujas prevencines apsaugos priemones bei galimybes veikti šioje srityje, todėl nuspręsta surengti konferenciją ir apie tai diskutuoti.

Konferencijos iniciatorė – Rokiškio socialinės paramos centro direktorė Jolanta Paukštienė, vadovaujanti ir minėtai komisijai. „Prieš keletą mėnesių buvau pakviesta skaityti pranešimą smurto tema Panevėžio savivaldybėje. Pastebėjau, kad žmonės tuo domisi. Išgirdau daug negirdėtos informacijos ir kilo mintis suorganizuoti konferenciją Rokiškyje. Reikia kalbėti su specialistais bei visuomene“, – apie savo idėją pasakojo J. Paukštienė.

Smurto artimoje aplinkoje prevencijos komisija ir socialinių iniciatyvų centras „Atvirasis ratas“ kviečia į konferenciją „Nuo priklausomo/smurtaujančio iki sėkmingo“ gruodžio 1 d. 10 val. rajono savivaldybės 1 a. salėje. Konferenciją moderuos J. Paukštienė ir Birutė Šlikienė – rajono savivaldybės tarpinstitucinio bendradarbiavimo koordinatorė. Ji mūsų savivaldybės institucijų bendradarbiavimo situaciją. Statistinius duomenis pateiks Rokiškio policijos komisariato viršininkas Rimantas Čepulis. Apie smurtinį elgesį keičiančią programą, pagalbos nukentėjusiems bei smurtautojams teikimą pasisakys nevyriausybinių organizacijų Lietuvos agentūros „SOS vaikai“ Panevėžio skyriaus, VšĮ „Socialinis architektas“ bei „Atvirasis ratas“ atstovai, Lietuvos probacijos tarnybos specialistė ir kt. Konferencijoje patirtimi dalinsis „Lietuvos garbės“ nominantė Irma Zabulionytė, kuri netgi sunkiai judėdama sugeba pasirūpinti daugybe žmonių, tarp jų – ir smurtą patiriančiais panevėžiečiais.

Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: