blank
Patarimais apie rudens darbus sode dalinasi Valdas Šimanauskas. GR archyvo nuotr.

Asta Daujotė

Apie hortenzijas

Šluotelinė hortenzija. Hortenzijų priežiūra priklauso nuo jos rūšies. Pasak V. Šimanausko, šluotelinės hortenzijos žiedus augina ant pirmamečių ūglių. Prieš žiemą nupjaunami tik jų žiedai. Tai daroma, kad nuo sniego nelūžtų hortenzijų šakos. Pavasarį, dar prieš pasirodant pirmiesiems lapams, nupjaunama 2/3 viso ūglio. Jei norite, kad krūmas turėtų daugiau žiedų, bet jie būtų smulkesni, – genėkite aukščiau, jei norite didesnių žiedų – virš 2 ar 3 pumpuro.

Didžialapė hortenzija. Didžialapės hortenzijos būna rožinės arba mėlynos. Žiedų spalva gali keistis, pasikeitus dirvožemio rūgštingumui. Šios hortenzijos nepakenčia šalnų, dėl to prieš šalnas jas reikia persodinti į vazoną ir perkelti į rūsį arba uždengti eglės šakomis. Didžialapės hortenzijos žiedus augina ant antramečių ūglių. Dėl šios priežasties ūglių jokiu būdu negalima nupjauti. Prieš žiemą nupjaunami tik žiedai, o atėjus pavasariui nupjaunami tik išdžiūvę ūgliai.

Senovinė hortenzija. Šviesioji (arba senovinė) hortenzija yra pati nereikliausia. Ji ganėtinai atspari šalčiui, tad apšąla ypač retai. Kaip ir šluotelinės, šviesiosios hortenzijos žiedus augina ant pirmamečių ūglių. Prieš žiemą nupjaunami tik žiedai. Pavasarį, dar prieš pasirodant pirmiems lapams, šviesiosios hortenzijos krūmai nupjaunami labai žemai, virš žemės paliekama apie 25 cm.

Išsamiau skaitykite „Gimtajame…”

Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: