Dainiaus Labučio (ELTA) nuotr.

Nuo šių metų liepos mėnesio pensijų anuitetų mokėjimas pavedamas „Sodrai“. Tai reiškia, kad į pensiją ateityje išeisiantys gyventojai, kurie per gyvenimą bus kaupę privačiuose antrosios pakopos pensijų fonduose, gaus dvi pensijas: vieną valstybės, kitą – privačią. Abi pensijas mokės „Sodra“, tačiau privačiai kauptas lėšas atskirai valdys ir investuos nepriklausomas penkių narių komitetas.

Vyriausybė pritarė Pensijų kaupimo įstatymo pakeitimams, kurie reglamentuoja „Sodros“ funkcijas ir atsakomybę, nepriklausomo komiteto formavimą, pensijų anuitetų gavėjų turto valdyseną, privačiai sukauptos pensijos išmokėjimą.

Šiuose pakeitimuose atsirado naujovių, kurios gali būti aktualios antroje pakopoje kaupiantiems gyventojams – greta standartinio ir atidėtojo pensijų anuiteto, kaip pasirinkimo galimybė atsiras standartinis pensijų anuitetas su garantuojamu mokėjimo laikotarpiu. Taip pat įtvirtinta, kad vienkartine išmoka sukauptą turtą bus galima išmokėti, jei asmuo antroje pakopoje bus sukaupęs ne daugiau nei 5 tūkst. eurų, kai anksčiau ši riba buvo mažesnė ir siekė 3 tūkst. eurų.

Sukaupus daugiau nei 5 tūkst. eurų, bet neviršijus 10 tūkst. eurų, sukauptos lėšos bus išmokamos periodinėmis išmokomis iki kol pasibaigs pinigai, o pasiekus ar viršijus 10 tūkst. ribą reikės įsigyti pensijų anuitetą – paslaugą, kuri garantuos kas mėnesį ar kelis mėnesius mokamą išmoką iki pat mirties.

Parengta pagal Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos informaciją

azija

Rašyti komentarą

avatar
  Subscribe  
Informuoti apie