LR Seimas. Eltos nuotr.
LR Seimas. Eltos nuotr.

Išankstinis balsavimas Seimo rinkimų antrajame ture, kuriame varžosi kandidatų vienmandatininkų poros, spalio 9 d. surinkusios daugiausia rinkėjų balsų, patvirtino mažesnio aktyvumo prognozes. Sėlos apygardoje dėl mandato varžosi kandidatai Raimundas Martinėlis (išsikėlęs pats) ir Vytautas Saulis (iškeltas Socialdemokratų partijos). Jie pirmajame rinkimų ture sulaukė didžiausio rinkėjų palaikymo iš aštuonių kandidatų, pretendavusių į Seimą.

Kaip ir prognozuota, antrojo turo išankstinis balsavimas vyko vangiau. Per pirmojo turo dvi išankstinio balsavimo dienas ir balsavimą specialiuosiuose paštuose savo valią pareiškė 3,49 proc. rinkėjų, antrojo turo dviejų balsavimo dienų rezultatai kuklesni – 2,88 proc.

Sėlos apygardos rinkėjai išankstinio balsavimo antrajame ture irgi buvo mažiau aktyvūs: pirmajame ture balsavo 4,44 proc., antrajame – 3,34 proc. rinkėjų.

Pirmąją antrojo turo išankstinio balsavimo dieną (spalio 19 d.) savo valią pareiškė 499 rinkėjai (398 – Rokiškio ir Kupiškio savivaldybėse, 101 – specialiuosiuose paštuose). Tai – 1,53 proc. sąrašuose esančių rinkėjų (32 tūkst. 593). Aktyvumo lyderiai šalyje buvo Centro-Žaliakalnio (2,47 proc.) ir  Zanavykų (2,35 proc.) rinkėjai, pasyviausi – Garliavos (0,72 proc.) ir Marių (0,73 proc.).

Panašus aktyvumas buvo ir spalio 20 d.

Per dvi antrojo turo išankstinio balsavimo dienas aukščiausia aktyvumo skalė buvo Marijampolės (4,9 proc.) ir Centro-Žaliakalnio (4,71 proc.) apygardose. Sėlos apygardoje spalio 19–20 d. aktyviausi buvo Senamiesčio (6,7 proc.) ir Mikrorajono (5,99 proc.) apylinkių rinkėjai, mažiausiai aktyvūs – Lailūnų (0,37 proc.) ir Duokiškio (0,92 proc.).

Šiandien vyks balsavimas namuose, o rytoj, spalio 23 d., balsavimas apylinkėse prasidės 7 val. ir baigsis 20 val.

Pirmųjų rezultatų tikimasi apie 21 val.

 

azija

Rašyti komentarą

avatar
  Subscribe  
Informuoti apie