Ritos Grigalienės nuotr.

 

Aktyviausi – Duokiškyje ir Sriubiškiuose

Piliečiai turi teisę išreikšti valią ir nuspręsti, kuris iš dviejų į antrąjį rinkimų turą patekusių kandidatų labiausiai vertas tapti šalies vadovu: save išsikėlęs dabartinis Prezidentas Gitanas Nausėda ar Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų atstovė Ingrida Šimonytė. Apžvelgiant rinkėjų aktyvumo duomenis, matyti, kad pakartotiniame balsavime tiek rokiškėnai, tiek kitų rajonų rinkėjai pasyvesni. Pagrindinę balsavimo dieną iki 15 val. Lietuvoje balsavo 25,35 proc. rinkėjų, Rokiškio rajone su išankstinio balsavimo bei balsavimo namuose rezultatais 15 val. buvo balsavę 42,36 proc. rinkėjų. Aktyviausiai balsuota Duokiškio (59,87 proc.) ir Sriubiškių (58,82 proc.) rinkimų apylinkėse. Rokiškio mieste daugiausiai rinkėjų iki 15 val. apsilankė Mikrorajono (44,91 proc.) ir J. Tumo-Vaižganto (44,62 proc.) rinkimų apylinkėse.

Balsuoja net parvykę iš užsienio

Šalyje Prezidento rinkimais labiausiai susidomėję Neringos rajono (53,82 proc.), Birštono rajono (48,50 proc.), Palangos miesto (47,82 proc.) ir Varėnos rajono (45,08 proc.) gyventojai. Rokiškio rajono rinkėjų aktyvumas šiek tiek didesnis nei vidutiniškai Lietuvoje. Per šiuos rinkimus nemaža dalis rinkėjų renkasi balsuoti ne pagal deklaruotą gyvenamąją vietą, o ten, kur jiems tuo metu patogiau. Kaip informavo Respublikos rinkimų komisijos pirmininkė Jolita Jurevičienė, šioje apylinkėje iki 13 valandos balsavo apie 40 rinkėjų, atvykusių iš kitur, o šios apylinkės 35 rinkėjai pasirinko kitas balsavimo vietas, o ne įsikūrusią Rokiškio kultūros centro patalpose. Tą pačią tendenciją pastebėjo ir Senamiesčio rinkimų komisijos pirmininkas Vilmantas Raupys. Čia šį sekmadienį iki 13 val. balsavo 20 piliečių iš kitų apylinkių. Per pirmąjį rinkimų turą būta ir keleto piliečių, kurie Senamiesčio rinkimų apylinkėje balsavo grįžę iš užsienio. Pasak V. Raupio, balsų skaičiavimą apsunkina balsavimo biuleteniai, atsiųsti vokuose. Jis sakė besitikintis greit sulaukti naujovių, kai kodą ant voko bus galima nuskenuoti ir paspartinti procesą. Respublikos rinkimų apylinkės komisijos pirmininkė ir kai kurie nariai buvo nusiteikę optimistiškai ir tikėjosi, kad balsų šį kartą iki paryčių skaičiuoti neteks, planavo darbą baigti iki 22 valandos.

Fotografuoti, už ką balsavai, – negalima!

Pirmajame rinkimų ture kitų rajonų apylinkių rinkėjai pastebėti į socialinius tinklus įkėlę nuotraukas iš balsavimo kabinų, kur aiškiai matyti, ties kuria pavarde padėjo „kryžiuką“. Kai kurie savo balsavimo procesą nufilmavo. Rokiškio rajono balsavimo apylinkėse perspėjamųjų ženklų, kad balsavimo kabinoje filmuoti ir fotografuoti draudžiama, netrūko. Jie buvo aiškiai matomi. Paklaustas apie tai, kaip reaguotų, jeigu pamatytų rinkėją fotografuojantį savo balsavimo biuletenį, Senamiesčio rinkimų komisijos pirmininkas V. Raupys atsakė, kad tokio atvejo nepasitaikė, tačiau, žinoma, tai neleistina. Komisijos nariai diskutavo apie tai, kad ne visada lengva pamatyti, ką žmogus veikia kabinoje. Didesniu pažeidimu nuspręsta laikyti tai, jeigu į kabiną įeitų ne vienas žmogus ir antrasis fotografuotų ne savo biuletenį. Tuo tarpu Respublikos rinkimų apylinkėje vienbalsiai nuspręsta, kad nėra skirtumo, kieno biuletenis fotografuojamas ar filmuojamas, to daryti negalima, tai rimtas pažeidimas. Čia tokių atvejų taip pat nepastebėta. Senamiesčio bei Respublikos rinkimų apylinkėse stebėtojų iki 15 val. neapsilankė. „O ką gi čia galima suklastoti? Juk kiekvienas komisijos narys atstovauja skirtingai partijai, balsų skaičiavimas matomas visiems, balsai perskaičiuojami ir ne po vieną kartą, tad pirmiausia sukčiauti neleistume vieni kitiems“, – išsitarė viena komisijos narė.

Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: