Organizatorių archyvo nuotr.

Kodėl pavadinime atsirado auksinė žuvelė? Kodėl vaišinamasi ne įprasta, o „miesčioniška“ žuviene? Šie klausimai pasirodė labai lengvi trylika metų bendruomenei vadovaujančiai Ritei Gernienei. „Mūsų kraštas ežeringas, o žuvienė „miesčioniška“, kadangi ji įmantri, įdedama krabų… “ – dar prie renginį intrigavo bendruomenės vadovė.

Smagių intrigų netrūko ir sekmadienį – šventės dalyviai kartu su „Pomėgių studijos“ (vad. Birutė Dapkienė) lankytojais piešė paveikslus su žuvimis. Bendrai tapytas darbas padovanotas bendruomenei, o mažesnius autoriai pasiliko sau.

Kad būtų dar spalvingiau, bendruomenės kieme veikė gėlių kompozicijų paroda „Gėlės iš lagamino“. Pasak R. Gernienės, tam moterys panaudojo nuo vaidinimų likusius lagaminus, kai kas atsigabeno išsaugotus, kadaise madingus „diplomatus“. Iš anksto buvo sutarta, kad kompozicijose dominuos pelargonijos – atsparios, kaimiškos gėlės. Įspūdingai jas sukomponavo Aldona Mažeikienė ir Milda Mažeikienė, Rita Kulienė, Aldona Pudanienė, Elena Kubilienė, Gražina Pitrėnienė. Taip pat bibliotekoje eksponuojama paroda, skirta Tautodailės metams.

Pasakose auksinės žuvelės išpildo slapčiausius norus. Dažnai jie būna susiję su laimingu gyvenimu. Antanašėje gyvenantis geologijos mokslų daktaras Kęstutis Kadūnas pristatė naują knygą „Gyvenimo mozaika“, kurioje apstu laimingų akimirkų. Tiesa, jis klausytojams iš anksto iškėlė sąlygą – paprašė paruošti kuo daugiau  klausimų. Klausytojai neapvylė, tad mezgėsi gyva diskusija. Pirmoje, spausdintoje knygos dalyje, sudėti biografiniai faktai, pasakojama apie Kadūnų giminės šaknis. Antrojoje – pirmųjų buvimo pensijoje metų įspūdžiai. Ji viešinama tik feisbuke.

Į šventę susirinko apie 60 žmonių. Senjorus nustebino tai, kad apsilankė daug jaunimo ir vaikų.

Prie Dirdų

Rašyti komentarą

avatar
  Subscribe  
Informuoti apie