blank
Asmeninio archyvo nuotr.

– Kaip užbaigėte praėjusius metus? Kokie bendrovės rezultatai?

Praėjusių metų pradžia buvo sunki – galiojo griežto karantino ribojimai. Tačiau prasidėjus pavasariui atsigavome: ribojimų dar buvo, bet jau pradėjome vežti keleivius tarpmiestiniais maršrutais, po truputį atjaunintas ir moksleivių pavėžėjimas. Subsidijos darbo užmokesčiui iš valstybės leido bendrovei išgyventi. Pradėjome aktyviai ieškoti klientų remonto paslaugoms teikti – pavyko sutarti su viena Rokiškio verslo bendrovių. Metų pradžioje optimizuotas maršrutų tinklas – atsisakyta nuostolingiausių tarpmiestinių maršrutų, sumažinta darbuotojų. Atlaisvinus karantiną padaugėjo užsakomųjų kelionių, įsibėgėjo ir reklamos ploto ant autobusų nuoma. Smarkiai išplėtėme aikštelę, todėl daugiau vietų galime išnuomoti sunkvežimiams bei kitam sunkiajam transportui laikyti – tai gerokai išaugino mūsų pajamas. Gautas lėšas investavome, kad galėtume sutaupyti dar daugiau: įsigyti 4 ekonomiški apynaujai VW CRAFTER mikroautobusai, 1 turistinės klasės „Mercedes-Benz“, senas teritorijos apšvietimas pakeistas LED žibintais, nors ir minimaliai, pagerintos darbo sąlygos.
Konkrečių skaičių dar negaliu pasakyti, tačiau nuostoliai bus kur kas mažesni nei 2020 m.

– Ar pavyko bent kiek sumažinti bendrovės įsiskolinimus?

Skolų turime, tačiau tai „Sodros“ ir VMI atidėti mokesčiai. Jie išdėlioti mėnesinėmis įmokomis ir mūsų bendrovė oficialiai laikoma kaip neturinti skolų šioms institucijoms. Prie skolų priskiriami ir lizingu įsigyti autobusai – kitų metų pabaigoje nusikratysime ir šios „naštos“, ilgalaikių skolų tiekėjams šiuo metu neturime. Kaip ir minėjau – sutaupyti leido maršrutų ir darbuotojų skaičiaus optimizavimas, mažesnių autobusų įsigijimas. Nuolat ieškome naujų klientų, nišų uždirbti papildomai, aktyviai siūlome visas mūsų paslaugas.

– Vietinio susisiekimo paslaugas privalo užtikrinti savivaldybė, net jei jos nuostolingos.

– Vietinis susisiekimas yra pelningas tik didžiuosiuose šalies miestuose. Kitur jis likęs kaip socialinė paslauga, nes įstatymai įpareigoja užtikrinti žmonėms susisiekimo paslaugą. Taigi nesvarbu, ar tą paslaugą teiks rajono savivaldybei priklausanti bendrovė, ar privatus vežėjas – pinigai ir atsiskaitymas bus reikalingas, bendrovės uždarymas nieko nepakeistų. Rajono tarybos opozicija tik šaukia, bet jokių alternatyvių sprendimų nepasiūlo. Visada esame atviri pastebėjimams, realiems pasiūlymams. Esame apsvarstę visus galimus veiksmus, alternatyvas, domėjomės kolegų darbu kituose rajonuose – visur tos pačios bėdos, dviračio neišrasi. O tokie keisti pasiūlymai, kaip „išimti iš autobusų sėdynes ir vežioti krovinius“, tikrai negali būti įgyvendinti…

– Kaip žinia, rajono tarybos opozicijos esate nelabai mėgstamas, ne kartą abejota Jūsų kompetencija ir bendrovės perspektyva. Apskritai ką atsakytumėte visiems kritikams?

Taip, viena rajono tarybos opozicinė frakcija niekaip negali manęs „paleisti“ – skleidžia apie mane negatyvią informaciją. Ir tai daroma su kažkokia panieka, menkinimu… Mano asmenine nuomone, tai provokacija, bandymas tiesiog „politiškai“ susidoroti. Juk dažniausiai klausiantieji „suktų“ klausimų puikiai patys viską supranta, nes vadovauja nemenkiems verslams ir kolektyvams…

– Kokių pokyčių ėmėtės nuo naujųjų metų?

Tikriausiai jau visiems žinoma, kad nuo šių metų sausio 1 d. miesto ir Kavoliškio maršrutais gyventojai gali keliauti nemokamai. Stebėsime keleivių srautus, bendrausime su savivaldybės administracija, organizuosime gyventojų apklausas, aiškinsimės jų poreikius, galbūt jie pasiūlys tai, ko reikia būtent jiems, kad būtų patogiau. Turime planų trumpinti miesto maršruto važiavimo laiką ir iš vieno maršruto padaryti du, kaip ir buvo gerokai anksčiau.

– Kokie Jūsų ateities planai? Ar svarstote apie ilgalaikius naujus projektus?

Kaip ir kasmet, bandysime kuo labiau atnaujinti autobusus. Netrukus skelbsime viešąjį pirkimą apynaujam miesto autobusui įsigyti. Jis turėtų būti žemagrindis, pritaikytas neįgaliesiems, senjorams ir tėvams su mažais vaikais, mažiau taršus. Vėliau mėginsime atnaujinti priemiestinių autobusų dalį. Tikimės, kad pavyks įgyvendinti savivaldybės administracijos idėją ir jau antroje metų pusėje pasiūlysime keliauti nemokamai ir priemiesčio maršrutais. Pagal galimybes plėsime papildomų paslaugų pasiūlą remonto, stovėjimo aikštelių nuomos, reklamos srityse. Kviečiu visas rajono bendroves nesnausti ir pasinaudoti galimybe reklamuotis ant tarpmiestinio susisiekimo autobusų – daugybė žmonių pamatys jų logotipą ar šūkį pagrindiniuose šalies miestuose.

Užs. 71

blueyellow1
Subscribe
Informuoti apie
guest
13 Comments
Naujausius
Seniausius Įvertinimą
Inline Feedbacks
View all comments
ahoi
ahoi
2022 19 sausio 16:36

Savo tinklalapyje galėtumėte patalpinti miesto maršruto(ų) schemą …

Rokiškiete
Rokiškiete
2022 16 sausio 0:32

Šaunuolis Antanai tik į priekį su naujomis idėjomis ir darbais. Stiprybės darbuose. Esi vertas vadovo vardo✌️✌️✌️✌️

Taporas
Taporas
2022 15 sausio 22:26

Ar pastebėjot komentatoriai – straipsnis užsakomasis. Galvokit, ką tai gali reikšti. Manau renka sau taškus, pamatysit sieks seimo nario arba rajono mero posto.

Untanėl uždaryk lungų
Untanėl uždaryk lungų
2022 16 sausio 15:38
Reply to  Taporas

Man atrodo, kad nuo socdemų ir varys į merus nes nėra kas iš jų eitų. O tada, po Kanopos į Seimą, o po seimo į Prezidentus

Znaika
Znaika
2022 17 sausio 8:39

O man atrodo kad i prezidentus

petras
petras
2022 15 sausio 19:00

gera dirbti kai užnugaris yra

Lopeta
Lopeta
2022 15 sausio 21:51
Reply to  petras

Turejo uznugarius cia visi, bet kaip merdejo taip merdejo. Vis del to su paskutiniu vadovu tikrai vaizdas keiciasi i gera puse

petras
petras
2022 21 sausio 18:31
Reply to  Lopeta

čia yra GERAS užnugaris

Tadas Blinda
Tadas Blinda
2022 15 sausio 17:28

Normalus tas vadovas, daugiau jaunu ateitu i vadovu postus gal kazka daugiau teigiamo mieste matytume 😉

Danguolė
Danguolė
2022 15 sausio 13:40

Labai smagu, kad rūpinatės rajono gyventojais. Šiuo metų laikotarpiu, kai toks nenuspėjamas oras, autobusu važiuoti saugiausia. Jei mokamu pravažiavimui autobusu važiuodavo keli keleiviai, tai šiai dienai nemokami, ypač rytiniai maršrutai – pilnutėliai! AČIŪ!

Inga
Inga
2022 15 sausio 13:39

Pritariu. Rodos teigiamas žmogus! Sėkmės! Palaikome!

Bambekliai – leiskit žmogui dirbt

viskas čia gerai
viskas čia gerai
2022 15 sausio 13:27

Matosi teigiami pokyčiai!!! o tie burbantys ir nepatenkinti, tegul ima ir parodo pavyzdį, atsisėda ir padaro kažką…. Priekaištauti visi moka, bet padaryti deja ne. Šaunus direktorius, viskas bus gerai!

Savas
Savas
2022 15 sausio 13:19

Jaunas vadovas, dirba nesenai, bet darbu nuveikta nemazai. Belieka palinketi sekmes gerinant paslaugas musu gyventojams. Ir daugiau tokiu vadovu.