Ką vasaryje valgys vargingai gyvenantys rajono žmonės, laukiantys maisto davinių? Raudonojo Kryžiaus draugijos Rokiškio skyriaus sekretorė Regina Sketerskienė sako, jog pirmoji šių metų maisto siunta – kuklesnė, bet balandyje ji bus beveik karališka.

Prie maisto davinių – tūkstančiai

Vasario 22 d. seniūnijos kviečiamos į sandėlius, esančius Respublikos g. 113, atsiimti maisto paketų, kuriuos dalins galo su galu nesuduriantiems rajono gyventojams. Tokių seniūnijų sąrašuose – 3 tūkst. 74. R. Sketerskienė sakė, jog metų pradžioje varguolių skaičius būna mažesnis, o metų pabaigoje paramos gavėjų išauga iki 5 tūkst.

Dvyliktus metus vykdomo paramos maistu projekto statistika menkai tekinta – paramos prašytojų skaičius išlieka beveik stabilus: maistu kelis kartus per metus remiami  4–5 tūkst. rajono gyventojų. Didžiausias pagalbos prašytojų bumas buvo paramos dalybų pradžioje – į ją pretendavo 7 tūkst. gyventojų. Tačiau jų banga kiek atslūgo seniūnijoms pradėjus akyliau tikrinti prašytojų pajamas ir turtą. Buvo nustatytas ne vienas atvejis, kai paramos atvykdavo šeimos, turinčios ne po vieną automobilį, prašmatnius namus ar nuslėpusios užsienyje dirbančių šeimynykščių pajamas. Beje, anksčiau paremtieji nevengdavo kritikuoti: esą maisto kokybė tokia, kad tik šunims ir katėms tinka. Tačiau pastaraisiais metais, kai atkrito varguoliais apsimetusieji, pretenzijų dėl maisto kokybės ir kritikos nebepasitaiko.

Plačiau skaitykite antradienio  „Gimtajame…“

Rašyti komentarą

avatar
  Subscribe  
Informuoti apie