Andrius Dručkus. Redakcijos archyvo nuotr.
Andrius Dručkus. Redakcijos archyvo nuotr.

 

Liepos 6-ąją, Valstybės dieną, prie Laisvės kovų istorijos muziejaus Obeliuose trispalvė plevėsuos ant naujo stiebo. Jį obeliečiams padovanojo alytiškiai.

Muziejininkas Andrius Dručkus, žvelgdamas į aukštai plevėsuojančią vėliavą, negali atsidžiaugti žmonių gerumu ir įvairių Lietuvos vietovių bendruomenių pagarba. „Nežinau, kaip jiems ir atsidėkoti“, – prasitarė jis.

Pažintis su Alytaus savivaldybės Švietimo skyriaus vedėju Vytuoliu Valūnu užsimezgė prieš porą metų, pastarajam apsilankius Obelių muziejuje.  Apžiūrinėdamas ekspozicijas valdininkas pavydžiai prasitarė: „Jei mes turėtume tokį muziejų, mūsų moksleiviai kartu su mokytojais turėtų kur lankytis…“

„Taip ir prasidėjo mano kelionės į Alytų. Pakviestas noriai dalyvavau edukaciniuose užsiėmimuose rajono gimnazijose, susitikau ne tik su valdžios atstovais, bet ir Alytaus  visuomene. Prisipažinsiu: jaučiau didžiulį vidinį džiaugsmą. Įsiminė tai, kad prie daugybės Alytaus pastatų plevėsuoja trispalvės“, – pasakojo A. Dručkus.

Alytaus atstovų pasiūlymas – prie Obelių muziejaus pastatyti aukštą vėliavos stovą – muziejininkui buvo didžiulė staigmena. „Paskutinio susitikimo metu Alytaus savivaldybės Švietimo skyriaus vedėjas užsiminė – susitiksime liepos 6-ąją, o paskambinęs patikslino – dovanosime valstybinę vėliavą… Šeštadienį vyko stovo statymo darbai, o liepos 6-ąją V. Valūnas įteiks ir trispalvę, prie kurios vakare giedosime „Tautišką giesmę“, – pasakojo A. Dručkus.

Muziejininkas kviečia rajono žmones pasidžiaugti alytiškių dovana ir kartu su viso pasaulio lietuviais prie jos sugiedoti Lietuvos himną.

Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: