Gegužės 24 d. akordeonininkė Kamilė Čekauskaitė rokiškėnus kviečia į rečitalį Rokiškio krašto muziejaus menėje. Asmeninio archyvo nuotr.
Gegužės 24 d. akordeonininkė Kamilė Čekauskaitė rokiškėnus kviečia į rečitalį Rokiškio krašto muziejaus menėje. Asmeninio archyvo nuotr.

Lietuvos muzikos ir teatro akademijos trečiakursė akordeonininkė Kamilė Čekauskaitė gegužės 24 d. 18 val. kviečia rokiškėnus į trečiąjį rečitalį Rokiškio krašto muziejaus menėje.

„Surengti rečitalį gimtajame mieste jau tapo savotiška tradicija. Teisybę sakant, jaučiu net savotišką pareigą parodyti, ko per tuos studijų metus išmokau, kaip patobulėjau“, – šypsosi akordeonininkė ir prasitarė, jog šiemet savo klausytoją mėgins pratinti prie šiuolaikinės muzikos. „Akordeono muzika dažnam tradiciškai siejasi su valsais ir polkutėmis. Mažais žingsniais, labai atsargiai ir subtiliai bandysiu keisti šį nuo seno nusistovėjusį požiūrį. Noriu parodyti, kad ir šiuolaikinėje muzikoje galima atrasti tiek pat peno dvasiai“, – pasakojo K. Čekauskaitė.

Pernai į rečitalį gimtajame krašte muzikantė pakvietė akordeonininkų orkestrą, šiemet kompaniją jai palaikys smuikininkė. „Man pačiai tai bus naujas dalykas. Pasirodymas Rokiškyje planuojamas kaip apšilimas prieš du tarptautinius konkursus birželio mėnesį Italijoje. Ten planuojame dalyvauti ir kaip solistės, ir kaip duetas“, – sakė K. Čekauskaitė.

Anot jos, gegužės 24-ąją rokiškėnai bus apšildomi klasikine baroko muzika, vėliau skambės XIX a. kompozitorių kūriniai, galiausiai – šiuolaikiniai kūrėjai. „Kas laukia „desertui“, laikysiu paslaptyje“, – šypsosi profesionalios muzikantės keliu žengianti rokiškėnė. Ji neslepia, jog tam, kad save galėtų vadinti profesionale, dar reikia daug darbo. „Man rūpi, kad akordeono specialybė muzikos mokyklose neišnyktų iš dėstomų disciplinų sąrašo ir labai nuoširdžiai norisi akordeono muzikos grožį bei šio instrumento galimybes atskleisti kuo didesnei auditorijai. Pati siekiu įgauti kuo daugiau patirties dalyvaudama įvairiuose konkursuose ir festivaliuose, noriu susiurbti į save kuo dagiau vertingų užsienio dėstytojų pamokymų. Nebijau pasakyti, jog šiandien atlikdama šiuolaikinę muziką „kaifuoju“… Noriu tą jausmą perteikti kitiems“, – pasakojo K. Čekauskaitė.

Subscribe
Informuoti apie
guest
1 Komentuoti
Naujausius
Seniausius Įvertinimą
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Zosė
Zosė
2016 6 liepos 16:36

Kamilės grojimą norėtume išgirsti ir “Rokiškio radijuje”.

Rekomenduojami video: