Rasos Kalnietienės nuotr.

Amorfofalas išsiskleidė Stanislavos Čerškutės namuose. Dėl nemalonaus žiedo kvapo augalas dar vadinamas lavongėle, dėl formos – velnio liežuviu. Tačiau gėles mylinčiai moteriai aitrus kvapas – nė motais. „Kartais vėdinu kambarį ir atidarau duris arba langus. Violetinis žiedas labai gražus. Kai jis pražysta, dalinuosi  džiaugsmu su visais“, – kalbėjo S. Čerškutė.

Lavongėlė pražysta jau trečius metus. Rudenį ji numeta lapus, tada šeimininkė ją laiko vėsioje vietoje. Vasario pradžioje iš gumbo pradeda dygti daigas. Iš pradžių labai lėtai, o paskui per parą ūgteli bent po 2 cm. Šįmet augalas pražydo vasario 13-ąją.

Šeimininkė išmatavo žiedkočio ir žiedo aukštį – jis siekia 47 cm, žiedo skersmuo – 21 cm.

Nužydėjęs amorfofalas išaugina didelius, puošnius lapus. „Užpernai gėlė buvo išleidusi ir antrą stiebą, bet pabijojau, kad jie vienas kito nenulaužtų, todėl antrąjį nupjoviau. Jei turėčiau vietos, auginčiau ir daugiau. Jų grožis atsiskleidžia žiūrint iš toliau“, – vardijo moteris.

Pasirodo, ši gėlė gali būti įnoringa. S. Čerškutės bute yra ir antras amorfofalas, tačiau tas taip ir nesugebėjo išauginti pradėjusio dygti stiebo. Visus augalo „vaikus“ moteris sakosi išdalinanti gėlių mėgėjams.

azija

Rašyti komentarą

avatar
  Subscribe  
Informuoti apie