15min.lt nuotr.

Tvora nebesaugo

Aplinkos ministerija vilkų sumedžiojimo limitą padidino įvertinusi augančią vilkų populiaciją ir jų daromą žalą naminiams gyvūnams.

Rokiškio savivaldybės Žemės ūkio skyriaus spalio 15 d. duomenimis, šiemet miško sanitarais vadinami vilkai sudraskė 31 naminį gyvulį. Pernai pilkių aukomis tapo 65 naminiai gyvūnai. Ūkininkai sako, jog augančios vilkų gaujos agresyvėja – grobio atsliūkina net dienomis į ūkininkų kiemus, prasibrauna pro ganyklas juosiančias aukštas tvoras ir nebesibaimina net žmogaus, bandančio apsaugoti bandą.

Mėgstamiausios avys…

Ne veltui sukurta daug pasakų apie vilkus ir ėriukus. Vilkų skerdynės, kaip jau įprasta, prasidėjo nuo birželio. Šiemet per ganiavos sezoną avys su ėriukais buvo pagrindinis vilkų „patiekalas“ – sudraskytos  25 avys su ėriukais. Šiemet rajono ūkininkai neteko 3 ožkų (pernai – 2), 3 galvijų (pernai –5).

Šešios avys vilkų sudraskytos viename Juodupės seniūnijos ūkyje, plėšrūnai prasibrovė pro 2 metrų aukščio tvoros apačią ir paskerdė 6 avis. Kitame tos pačios seniūnijos ūkyje vilkai šeimininkavo dvi dienas iš eilės – išpjovė 7 avis ir 4 ėriukus. Aptvaras saugotas elektriniu piemeniu, bet jis negelbėjo. Dviejuose Kamajų seniūnijos ūkiuose, kuriuose avys saugotos elektriniu piemeniu, išpjautos 5 avys ir 2 veršiai. Pastarieji buvo sodybos kieme, netoli namo. Paskutiniai šių metų vilkų išpuoliai spalyje surengti Panemunėlio seniūnijos Valaikiškio kaimo ūkyje. Per du kartus vilkai išguldė 3 ožkas ir 2 avis. Sodybos šeimininkai pasakojo ryte išėję grybauti, gyvuliai ganėsi, o grįžę iš miško rado juos sudraskytus. Pernai avys išpjautos net viename ūkio tvartų, vilkai įsibrovė pro praviras duris.

Išsamiau skaitykite „Gimtajame…“

Prie Dirdų
Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Comments
Inline Feedbacks
View all comments