Vidmanto Balkūno / 15min nuotr.

Pavasarį ant Panemunėlio geležinkelio stoties gyvenvietės Liepų g. kapinių, šalia paskutinio laidojimo 1936 m. kapavietės, rastas į paviršių iškilęs, įtariama, čia palaidoto žmogaus kaulas. Manoma, kad tai šlaunikaulio dalis. Manytina, jog šios katalikų kapinaitės galėjo būti supiltos prieš 200 ir daugiau metų. Po Antrojo pasaulinio karo buvo ilgai pamirštos, kol kas nėra įtrauktos į rajono teritorijoje esančių kapinių sąrašą. Jas prižiūri Panemunėlio seniūnija.

Seniūnė Dalia Dubenčiukienė patvirtino – toks radinys iš tiesų buvo. Apie tai informuota policija, pradėtas ikiteisminis tyrimas.

Rokiškio policijos komisariato viršininkas Rimantas Čepulis sakė, kad minėtas tyrimas pradėtas birželio 10 d., ekspertizę atlieka teismo medikai. Jie nustatys, ar tai iš tiesų žmogaus kaulo dalis. Per kiek laiko bus gautas atsakymas, priklauso nuo medikų darbo krūvio, įprastai ekspertizė trunka 2–3 mėnesius.

Dažniausiai žmonių kaulų randama atliekant archeologinius kasinėjimus ar vykdant statybas. Pagal Lietuvos Respublikos žmogaus palaikų laidojimo įstatymą, bet kuri žmogaus kūno dalis yra žmogaus palaikai. Jie turi būti perlaidojami.

Rašyti komentarą

avatar
  Subscribe  
Informuoti apie