Šeštadienį 1 valandą nakties įsigaliojo Seimo rinkimų agitacijos draudimas.

Rinkimų agitacija, neatsižvelgiant į jos būdus, formas ir priemones, draudžiama likus 30 valandų iki rinkimų pradžios ir rinkimų dieną iki balsavimo pabaigos, išskyrus išorinę politinę reklamą, iškabintą iki prasidedant šiam rinkimų agitacijos draudimui.

Rinkimų agitacijos draudimo laikotarpiu ir balsavimo iš anksto metu jokių vaizdinių ir garsinių rinkimų agitacijos priemonių (išskyrus tas, kurias išleido Vyriausioji rinkimų komisija) negali būti balsavimo patalpoje ir 50 metrų atstumu aplink pastatą, kuriame yra balsavimo patalpa.

Rinkimų agitacija nelaikoma informacija apie vykstančius rinkimus, jų svarbą valstybės gyvenimui, atvykusių balsuoti rinkėjų skaičių, dokumentus, kuriuos būtina turėti balsuojant, kvietimas atvykti balsuoti ar kita informacija, kuria neraginama nedalyvauti rinkimuose, balsuoti už arba prieš kandidatą ar kandidatų sąrašą.

Už agitacijos draudimo pažeidimą taikoma administracinė atsakomybė: gyventojai gali būti baudžiami bauda nuo 144 iki 289 eurų, rinkimų komisijų nariai, pareigūnai, stebėtojai – nuo 289 iki 1 tūkst. 158 eurų. Už tokią pat veiką, padarytą visuomenės informavimo priemonėse, viešosios informacijos rengėjo ar platintojo vadovui arba kitam už viešosios informacijos skleidimą ar visuomenės informavimo priemonės turinį atsakingam asmeniui skiriama bauda nuo 2 tūkst. 896 eurų iki 14 tūkst. 481 euro.

Balsavimo teise šiuose Seimo rinkimuose galės pasinaudoti 2 mln. 504 tūkst. 267 į sąrašus įtraukti rinkėjai. Rinkėjų sąrašas nuo 2012 metų Seimo rinkimų sumažėjo 61 tūkst. 680 rinkėjų.

Beveik 30 tūkstančių Lietuvos Respublikos piliečių, kuriems rinkimų dieną yra sukakę 18 metų, balsuos pirmą kartą.

Seimo rinkimai vyks sekmadienį, spalio 9 dieną.

Eltos inform.
Subscribe
Informuoti apie
guest
2 Komentarai
Naujausius
Seniausius Įvertinimą
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Švitras
Švitras
2016 15 lapkričio 15:46

Ar neatsilikęs “Gimtasis…” su rinkimais. Metas pakeisti temą.

Idomu
Idomu
2016 8 spalio 14:59

O Rokiskio miesto savivaldybe agituot galejo savo fb paskiroje ? pres keleta deinu

Rekomenduojami video: