Mieli rokiškėnai, „Gimtojo Rokiškio“ skaitytojai. Ne taip paprasta atsakyti į klausimą, kokia yra advento esmė. Reikėtų prisiminti tradiciją – šis metas yra Viešpaties atėjimo laukimas. Kitas svarbus dalykas yra simboliai – advento vainikas ir kalendorius, balta rarotinė žvakė, kurią uždegame savo maldos metu ir mąstome apie Mariją. Šiandieniai žmonės prie simbolių galbūt priskirtų ir kūčiukus bei dovanas. Apklausų duomenimis, bent 30 proc. lietuvių dovanas perka prieš tris mėnesius. Man labiau patinka estų ir latvių požiūris, jie išlaukia ir dovanas perka paskutinę savaitę prieš Kalėdas.

Be simbolių, svarbūs ir kiti advento aspektai – tai susikaupimas ir apmąstymas, kaip aš pasitinku Viešpatį, bei geri darbai. Kartais ieškome didelių dalykų, bet vardindami, kas yra adventas, viską suvedame į trapumą ir meilę, kuri pranoksta mūsų įsivaizdavimus ir lūkesčius.

Adventas ir Kalėdos susijusios su trapumu, švelnumu, meile, kuri išryškėja įvairiuose dalykuose.

Taigi advento esmė susideda iš daugelio aspektų ir simbolių. Nuo mūsų priklauso, kiek sugebame aprėpti, kiek sugebame nepasimesti tarp smulkmenų. Viskas turi susikristalizuoti ir vesti į bendrystę, į Jėzų.

Linkiu pajusti advento dvasią, kurioje lauktume svajonių išsipildymo. Teateina į mūsų gyvenimą trapumas, kurį švęsime per Kalėdas.

azija

Rašyti komentarą

avatar
  Subscribe  
Informuoti apie