Prie Dirdų

Rokiškio Juozo Tumo-Vaižganto gimnazijos abiturientai, jų artimieji, mokytojai 16  val. rinkosi į šv. Mišias Šv. apaštalo evangelisto Mato bažnyčioje. Dekanas Eimantas Novikas sveikindamas abiturientus akcentavo, kad brandos atestatus jie netrukus gaus už žemiškus mokslus, o visus tuos aštuoniolika savo gyvenimo metų jie nejučiomis mokėsi pagrindinio dalyko – meilės artimui ir sau. Šv. Mišių pabaigoje buvo teikiami asmeniniai palaiminimai.

Iš bažnyčios, kiek anksčiau nei planuota,  iškilminga eisena  per miesto centrą pajudėjo Rokiškio krašto muziejaus link. Prieš dvaro rūmus, pievelėje,  dar gerokai prieš  18 val. būriavosi sveikintojai, abiturientai. Kalbinti klasių auklėtojai džiaugėsi, kad jų auklėtiniai yra labai savarankiški, kūrybingi, aktyvūs. Vieni išeinantieji džiaugėsi, jog galės įgyvendinti savo svajones tęsdami mokslus kitur, kiti apgailestavo, nes teks skirtis su puikiu klasės  kolektyvu, prie kurio priprato per aštuoneris metus. Šįmet gimnaziją baigė 177 mokiniai.

Prasidėjus iškilmėms, pirmiausiai pasveikinti šimtukus valstybiniuose brandos egzaminuose gavusieji  Domas Černiauskis, Rytis Deržinauskas, Dominyka Jasinavičiūtė, Nerijus Laužadis, Justinas Makuška ir  Paulius Vaičekonis. Jiems dovanas įteikė rajono meras Antanas Vagonis. Du šimtukus surinkęs Jokūbas Jurevičius dovaną atsiėmė iš Seimo nario Raimundo Martinėlio rankų. Brandos atestatus, atestatus su pagyrimu  teikė gimnazijos direktorius Gediminas Matiekus ir jo pavaduotojos Jolanta Juodinytė bei Nijolė Zabarskienė. Gimnazijos vadovas apgailestavo, kad dviems merginoms – Godai Budreikatei ir Daivai Jasiūnaitei – valstybiniame lietuvių kalbos egzamine iki paties aukščiausio įvertinimo pritrūko vos vieno balo. Kaip paskatinimas joms įteiktos atminimo dovanėlės. Padėkos ir sveikinimo žodžius tarė klasių atstovai, auklėtojai.

Iškilmių pabaigoje abiturientai į dangų paleido spalvotus balionus, vyko fotosesijos.

Renginį  vedė buvę šios mokyklos auklėtiniai Kęstutis Čeplinskas ir Matas Valiulis. Jam pasibaigus, išleistuvės buvo tęsiamos atskirai – gimnazijos Senųjų rūmų arba „Romuvos“ padalinyje.

Daugiau akimirkų rasite ČIA

Brandos atestatų teikimas Rokiškio suaugusiųjų ir jaunimo mokymo centre.

Rašyti komentarą

Komentarų nėra

avatar
  Subscribe  
Informuoti apie