Dainiaus Labučio (ELTA) nuotr.

„Prisimenant vakarą Seime tenka tik apgailestauti, kad vis tik dėl dalies politikų noro rasti būdų pasipuikuoti ar noro pasirodyti bei pademonstruoti savo dirbtinį rūpestį nepavyko vakar priimti sprendimų dėl 50 ir 100 procentų papildomo atlygio mokėjimo medikams. Tai aš neabejoju, kad tie sprendimai bus priimti, nes, kiek teko bendrauti su frakcijos kolegomis, Seimo nariais, tai teisės aktų projektai paruošti ir, jeigu dar nėra registruoti, tai jie bus registruoti. Tikiuosi, kad Seimas juos priims“, – sakė A. Veryga.

Kaip ELTA jau skelbė, kovo 31 d. Seimui nepavyko įgyvendinti savo planų ir padidinti algų užkrečiamųjų ligų židiniuose dirbantiems medikams.

Seimui antradienį du kartus balsuojant nebuvo priimtos Sveikatos reikalų komiteto (SRK) pirmininkės Astos Kubilienės pateiktos Žmogaus užkrečiamųjų ligų profilaktikos ir kontrolės įstatymo (ŽULPKĮ) pataisos, siūlančios pavojingų užkrečiamųjų ligų židiniuose karantino sąlygomis dirbantiems medikams mokėti 50-100 proc. dydžio priedus.

Tuo pačiu metu buvo įregistruotas ir Seimo narių Antano Matulo ir Raimundo Martinėlio pasiūlymas mokėti didesnes algas ir kituose padaliniuose dirbantiems medikams. Jie siūlė, kad paskelbus karantiną visiems sveikatos priežiūros įstaigų darbuotojams būtų mokamas 50 proc. jų pastoviosios darbo užmokesčio dalies dydžio priedas. Tiems, kurie dirba su ypač pavojinga užkrečiamąja liga sergančiais pacientais ar vykdo epidemijų profilaktiką, buvo siūloma skirti nuo 100 iki 150 proc. priedus.

Seimui pritarus tokiam pasiūlymui, vėliau įstatymų leidėjai suabejojo dėl lėšų šiam pasiūlymui įgyvendinti.

„Šiandien teikiate siūlymus, kuriems ir rezervo neužtektų“, – kreipdamasis į opoziciją, sakė sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga. Jis taip pat patikino medikus, kad jų algos didės.

„Norėčiau paprašyti medikų nepasiduoti šitam politiniam cirkui. Įstatymo pataisos bus įregistruotos. Tikiu, kad Seimas jas priims ir medikai gaus didesnius atlyginimus. Ačiū jums visiems už darbą ir nepasiduokime šitai politinei intrigai“, – ragino A. Veryga.

 

azija

2
Rašyti komentarą

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
2 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
Dalelė visuomenėsASTA Recent comment authors
  Subscribe  
Naujausius Seniausius Įvertinimą
Informuoti apie
Dalelė visuomenės
Dalelė visuomenės

Nelabai suprantu, bet ar tikrai šiuo metu svarbiausia medikų atlyginimai. Kažkodėl pagalvojau apie krepšinį ir už didelius pinigus perkamus legionierius. Atrodo, padidinsim medikų algas ir corona bus nugalėta. Šis laikotarpis parodys kas yra žmogus, o kas net nežino to žodžio reikšmės. Reikės visų mūsų pastangų, atidumo,savanorystės ir pagarbos kitam žmogui. Reikės susitelkusios, o ne išrūšiuotos visuomenės. Pinigus uždirbsime vėliau, kai būsime nugalėję virusą, dabar svarbiausia nesirgti, saugoti save ir kitus. Šitaip labiau padėsime medikams, nei pridurdami algas.

ASTA
ASTA

NUO KONSERVŲ
Pasmirdo visą Lietuva