blank
15min.lt nuotr.

„Kalbant apie pandemiją, kalbėčiau apie pabaigas, o ne pabaigą – naudočiau daugiskaitą. Nes pandemija vienos pabaigos neturi. Gali būti medicininė pandemijos pabaiga, politinė pandemijos pabaiga, socialinė pandemijos pabaiga“, – Eltai perduotame komentare teigė ministras.

„Ką matome iš ligoninių, tai užimtų lovų skaičius neauga, jis stabilus, tad medicinine prasme pandemija jau kuris laikas „buksuoja“ ir situacija normalizavosi. Tai atsispindi ir taikomose priemonėse: griežtus ribojimus yra pakeitusios rekomendacijos, prieš rudens sezoną nacionalinis karantinas išimtas iš priemonių, palikta tik lokalių karantinų galimybė ir t.t. Žinoma, ši „tyla“ yra apgaulinga, nes bet kada gali atsirasti nauja kovido atmaina, todėl svarbu ir toliau vakcinuotis, taip sudarant kliūtis virusui plisti“, – pridūrė jis.

Be to, reaguodamas į J. Bideno pareiškimą, A. Dulkys teigia, kad dabar didžiausias dėmesys turėtų būti skiriamas poskovidinei realybei.

„JAV prezidentas paskelbė apie politinę pandemijos pabaigą, kas nemažiau svarbu, nes galima savo ir visos visuomenes jėgas bei resursus nukreipti į kitas sritis, kurios reikalauja mūsų dėmesio, ir kurios buvo apleistos per pandemiją“, – atkreipė dėmesį A. Dulkys.

Ministro teigimu, labiausiai komplikuota situacija yra socialinė sferoje, kadangi, pažymi jis, Lietuva turi poskovidinę realybę, kurioje į pirmą vietą iškyla socialinių ryšių atkūrimas, didesnis dėmesys psichikos sveikatai, kitų medicininių paslaugų grąžinimas žmonėms visa apimtimi.

„Įvertinus padarytą žalą tiek žmonėms, tiek sveikatos apsaugos sistemai, tai šiuo metu yra pagrindinis postkovidinės realybės prioritetas. Ir jis, galima prognozuoti, bus ilgą laiką“, – nurodė A. Dulkys.

ELTA primena, kad JAV prezidentas Joe Bidenas sekmadienį pareiškė, kad koronaviruso pandemija Jungtinėse Valstijose baigėsi.

„Pandemija baigėsi. Tebeturime problemų dėl COVIDo ir vis dar daug dirbame, bet pandemija baigėsi“, – sakė J. Bidenas televizijos CBS žinių laidai „60 Minutes“.

blank
blank
Lietuvos naujienų agentūra ELTA. Geros ar piktos valios pasireiškimai, stichinės nelaimės ir nekalti gamtos pokštai, pasaulio ir mūsų krašto politinio, ekonominio bei kultūrinio gyvenimo naujienos, naujų žvaigždžių atradimai ar įmintos mikropasaulio mįslės, sporto varžybos ir daug kitokių svarbių bei įdomių dalykų.
Subscribe
Informuoti apie
guest
2 Comments
Naujausius
Seniausius Įvertinimą
Inline Feedbacks
View all comments
Vardas
Vardas
2022 21 rugsėjo 11:31

Šitas pamazgu kibiras toliau bando riboti musu laisve ir laisva judejima bet to jam padaryti nebepavyks nes jau 2022.12.08 jis su savo visa šutve skris iš seimo su visam

mx1
mx1
2022 20 rugsėjo 15:14

Tiek Bidenas, tiek Dulkys – abu nusimano apie mediciną, kaip kiaulės apie algebrą 🙂

Rekomenduojami video: