15min.lt nuotr.

„Kalbant apie atlaisvinimus, patys rodikliai ir situacija nėra tokia, kad galėtume juos svarstyti. Bet šiandien aptarėme situaciją, kuri susijusi su „Regitros“ egzaminų organizavimu, kadangi kai kuriems žmonėms tai yra išgyvenimo klausimas ir būtinybė. Pasižiūrėjome, kaip esame pasiruošę, jei būtų suteikta galimybė egzaminus organizuoti. Matome, kad saugumo dalykai galėtų būti užtikrinti, bet sprendimą leisti ar neleisti jau priims Vyriausybė“, – po VESK posėdžio pirmadienį teigė ji

A. Bilotaitė visgi pažymėjo, kad epidemiologinė situacija šalyje ir toliau nėra gerėjanti.

„Situacija, žvelgiant bendrai, nėra gerėjanti, ir jau kuris laikas kažkokių požymių, kad skaičiai yra geri, nėra. Bet žvelgiant į ES kontekstą matome, kad susirgimų skaičiaus vidurkis Lietuvoje yra mažesnis nei ES. Taip pat gera žinia, kad mirčių skaičius mažėja“, – pažymėjo ji.

Dėl nepakankamai gausaus COVID-19 testavimo ketinama parengti testavimo apimčių didinimo planą, teigė ministrė.

„Kitas dalykas, kuris kelia nerimą, yra testavimo apimčių dydis. Jis tikrai netenkina, nes, jei žvelgsime į ES kontekstą, matome, kad esame tik 20 vietoje. Dėl šios priežasties šiandien mūsų posėdyje buvo pasiūlyta sudaryti ekspertų formatą, kad būtų parengtas testavimo apimčių didinimo planas. Prašymas, kad šis planas būtų parengtas iki penktadienio, nes tai ypač svarbu: testavimo apimčių padidinimas mums leistų matyti aiškesnį ir detalesnį vaizdą, kur esame“, – tikino ji.

„Kalbant apie dabartinę situaciją, testavimo apimtys yra tokios, kad per savaitę yra padaromi maždaug 7 tūkst. testų. Tikrai mes turėtume dar pasitempti, kad situacija gerėtų“, – pridūrė A. Bilotaitė.

R. Požėla: nusikalstamumas šalyje mažėja

Policijos generalinis komisaras Renatas Požėla pranešė, kad vasarį surašyti 208 protokolai už karantino pažeidimus.

„Per vasario mėnesį esame patikrinę daugiau kaip 25 tūkst. asmenų, kurie yra saviizoliacijoje. Tikrai padarytas nemažas darbas, yra nustatytas tam tikras skaičius pažeidimų ir surašyti 208 protokolai už nustatytus pažeidimus. (…)

Praėjusios savaitės pabaigoje vėl pradėjome daugiau dėmesio skirti prekybos centrams, daugiausia maisto produktų parduotuvėms. Atsižvelgdami į gaunamus signalus ir informaciją, tą darbą tęsime, kontroliuosime, kaip vykdomi karantino reikalavimai prekybos centruose“, – teigė jis.

Generalinis komisaras taip pat teigė, kad šalyje pastebimas mažėjantis nusikalstamumas.

„Turime duomenis dėl nusikaltimų statistikos, lyginame turimą (šių metų informaciją – ELTA) su praėjusių metų analogišku laikotarpiu (…). Tikrai yra gera žinia, kad bendras registruotas nusikalstamumas yra žymiai sumažėjęs, stebimas 20 proc. pokytis. (…) Tai rodo, kad, nepaisant įvairių iššūkių, valstybėje nusikalstamumas yra linkęs mažėti“, – sakė jis, vis dėlto pažymėdamas, kad nerimą kelia per pastaruosius keletą mėnesių kiek išaugęs nužudymų skaičius.

R. Požėla taip pat pristatė naują priemonę socialinių medijų stebėsenai.

„Vykdome socialinės erdvės stebėseną. Matome tuos procesus, žinutes, informacijos dalinimus, kvietimus rinktis protestuoti. Šiuo atveju VESK posėdyje pristačiau naują idėją, kuri turėtų netrukus pradėti veikti. Tai yra „cyber patrulis“, savotiška policijos ikona, kuri atsiras prie, mūsų nuomone, netinkamo komentaro ar netinkamos žinutės: tai įspėjanti ikona su tam tikru policijos komentaru. (…) Pagrindinis šios iniciatyvos tikslas – kovoti prieš populiarėjančius Lietuvoje neapykantos nusikaltimus“, – teigė jis.

Lietuvos naujienų agentūra ELTA. Geros ar piktos valios pasireiškimai, stichinės nelaimės ir nekalti gamtos pokštai, pasaulio ir mūsų krašto politinio, ekonominio bei kultūrinio gyvenimo naujienos, naujų žvaigždžių atradimai ar įmintos mikropasaulio mįslės, sporto varžybos ir daug kitokių svarbių bei įdomių dalykų.
Subscribe
Informuoti apie
guest
1 Komentuoti
Naujausius
Seniausius Įvertinimą
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Smalsutis
2021 2 kovo 8:47

Premjerei labiau rūpi Lietuvą gražiai atstovauti Briuselyje, negu tvarkyti reikalus Lietuvoje. Vyriausybės posėdžiams klausimai dėl karantino ribojimo atlaisvinimų pristatomi prieš posėdį ar posėdžio metu. Pagal Vyriausybės darbo reglamentą klausimai Vyriausybės posėdžiui turi būti pristatomi prieš dvi darbo dienas. Premjerės bendramoksliui protežė sveikatos apsaugos ministrui ekonomistui leidžiama to termino nesilaikyti.

Rekomenduojami video: