Dariaus Baltakio nuotr.

Jubiliejinis festivalis dovanojo emocijas ir puikų laiką ne tik žiūrovams, bet ir suteikė kūrybos džiaugsmo bei patirčių festivalio dalyviams. Dosnų teatrinių įvykių laiką vainikavo apdovanojimų ceremonija. Iškilmingo vakaro metu nugalėtojams įteikti prizai ir piniginės premijos.

Šiais metais net 20 spektaklių iš skirtingų Lietuvos teatrų varžėsi dėl festivalio apdovanojimų, žiūrovų ir festivalio komisijos pripažinimo. Tradiciškai ne tik suaugę, bet ir mažieji žiūrovai ne tik žiūrėjo, bet ir vertino jiems skirtus spektaklius.

Geriausiu spektakliu komisija išrinko Nacionalinio Kauno dramos teatro spektaklį pagal Daivos Čepauskaitės pjesę „Kai mes būsim jauni“. Spektaklio režisierius Aleksandr Špilevoj.

„Labai malonu gauti geriausio spektaklio apdovanojimą festivalyje, kuriame buvo parodyta tiek daug stiprių spektaklių iš visos Lietuvos. Šiemet „Fortūnos“ apdovanojimą Kaune už spektaklį „Kai mes būsim jauni“ pelnė visa mūsų kūrybinė komanda, vėliau auksiniu scenos kryžiumi buvo apdovanotos spektaklio aktorės. Ir štai galiausiai apdovanojimą gavo pats spektaklis. Džiugu, kai yra apdovanojamas būtent kūrinys, nes juk dėl jo atsiradimo ir dirbame taip nuoširdžiai ir taip uoliai. Ypatingus linkėjimus siunčiu mūsų spektaklio šviesų dailininkui Vladimirui Šerstabojevui, nuo pat pirmos repeticijos patikėjusiam šio kūrinio sėkme! Ir dėkoju visiems teatro geną puoselėjantiems rokiškėnams!“ – sako režisierius.

Aktorės Dianos Kamarauskaitės sukurtas Džesės vaidmuo Keistuolių teatro spektaklyje „Labanakt, mama“ pelnė jai festivalio apdovanojimą už geriausią moters vaidmenį.

„Dėkoju už didžiulį palaikymą, man tai labai svarbu“, – sakė D. Kamarauskaitė.

Režisierius, dramaturgas Justas Tertelis tapo geriausiu vyro vaidmens atlikėju  už vidutinio aktoriaus vaidmenį teatro „Atviras ratas“ savo sukurtame spektaklyje „PRAeis“.

„Ne pirmą kartą Rokiškyje esu apdovanotas, o dabar vėl iš naujo tas džiaugsmas“, – kalbėjo aktorius.

Už vaidmenį Valstybinio Šiaulių dramos teatro spektaklyje „Skraidantis Travolta“ įvertintas aktorius Severinas Norgaila. Jis pelnė geriausio nepagrindinio aktoriaus apdovanojimą.

Ypatingas dėmesys festivalyje skiriamas vaikams. Pagrindinis prizas už geriausią spektaklį vaikams atiteko Klaipėdos lėlių teatro spektakliui „Tunelis“. Jaunųjų žiūrovų prizas atiteko šokio teatrui Dansema už spektaklį „Neregėtas pasaulis“.

Žiūrovų prizas atiteko Kauno valstybinio muzikinio teatro miuziklui „Aida“, režisierius Vytenis Pauliukaitis.

Specialus žiuri prizas atiteko urbanistinio šokio teatrui „Low Air“ spektakliui „me two / Savoj krūvoj“, kurio dramaturgija (režisierius Jonas Tertelis, choreografė Airida Gudaitė) paremta grupės jaunų šokėjų asmeninėmis patirtimis.

Geriausia spektaklio scenografija įvertintas Klaipėdos jaunimo teatro spektaklis „Būti Alisa“, režisierius Didier Girauldon, scenografė Renata Valčik.

Festivalio uždarymo vakaras prasidėjo pokalbiu apie leidinio, skirto šiam unikaliam teatriniam reiškiniui, atsiradimą. Pagrindinis leidinio rengėjų sumanymas – atskleisti festivalio įvairovę: koks jis buvo, yra, bus. Tai ir festivalio istorija, ir esamojo momento įvykiai, ir nuoroda į ateities festivalius. Šis leidinys tarsi vedlys ir pirmą kartą į festivalį atvykusiam žiūrovui, ir aktoriui, ir Rokiškio miesto svečiui.

Dariaus Baltakio nuotr.

KC inform.

Subscribe
Informuoti apie
guest
2 Komentarai
Naujausius
Seniausius Įvertinimą
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Virginijus
Virginijus
2024 18 balandžio 12:16

Puikus ir išskirtinis festivalis. Tik labiau nei keistu/nesuprantamu sprendimu, keisti autentiškumą ir suformuotas išskirtines vertybes išlaikančio Lietuvos profesionalių teatrų festivalio VAIDINAME ŽEMDIRBIAMS Rokiškyje į “Teatro genas”. Nežinau kas iniciatorius, tačiau tuomet reikėjo bent palikti sąsają su “nueinančiu” pavadinimu ir startuojančiu nauju. Dabar ir žinant reikia suprasti kas tai… liūdna, gerokai slystelta…

Plevėsa
2024 17 balandžio 14:27

Balsavimas dėl žiūrovų prizo organizuotas nevykusai, panašiai kaip tarpiniai patikrinimai vienuoliktokams.

Rekomenduojami video: