blank
R. Keliuotytės nuotr.

Bibliotekos Meno ir muzikos erdvėje susirinkusius klausytojus literatūrologas, režisierius Eligijus Daugnora supažindino su Juozo Tumo-Vaižganto asmenybės įdomiais aspektais ir jo kūrybos sąsajomis su žurnalisto Juozo Keliuočio tarpukariu leistu garsiu kultūros ir meno žurnalu „Naujoji Romuva“.

Bibliotekos direktorė Alicija Matiukienė pasidalino įdomiomis detalėmis iš J. Keliuočio prancūziškojo gyvenimo. Vos 24-erių metų J. Keliuotis išvyko studijuoti į Paryžiaus Sorbonos universitetą. Savaime suprantama, paskaitos vyko prancūzų kalba, kurios jaunasis studentas iš Lietuvos išvyko visai nemokėdamas. Vos per trejus metus išmoko ne tik kalbėti ir skaityti, bet ir rašyti. Prancūziškas periodas, pažintys su garsiais Paryžiaus menininkais, mąstytojais, tokiais, kaip  Andrė Židas, Anri Bergsonas, Polis Klodelis, Pablo Picasso, prancūzų filosofo Moriso Blondelio idėjos, padarė didelę įtaką J. Keliuočio pažiūroms ir modernios pasaulėžiūros susiformavimui.

A. Matiukienė taip pat pristatė „Penkių kūrėjų kelią“, kuriame – trys maršrutai, skirti Juozo ir Alfonso Keliuočių, Jono ir Adolfo Mekų bei Juozo Miltinio gyvenimo apžvalgai. Šie kultūriniai maršrutai apima Rokiškį, Biržus, Panevėžį. Tinklalapis skirtas įvairių pomėgių ir amžiaus pavieniams keliautojams ir jų grupėms, kultūros žinovams ar pradedantiems pažintį su šiomis penkiomis asmenybėmis. Tinklalapyje keliautojai ras menininkų pristatymus, įdomių viktorinų, kontaktus ir kt.  Naujo kultūros kelio svetainės adresas kulturoskelias.lt

Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: