Trijų dienų pėsčiųjų žygis skirtas Lietuvai, pernai paminėjusiai valstybės atkūrimo šimtmetį. R. Keliuotytės nuotr.

Kaip visuomet, A. Šablinsko organizuojami žygiai nėra skirti tik raumenims pamiklinti ar apylinkėmis pasigrožėti. Visi jie turi patriotinį motyvą. Žygiu dviračiais siekta prisiminti ir paminėti Baltijos kelio 30-metį, kartu skleisti žinią apie Rokiškį, šiemet tituluojamą Lietuvos kultūros sostine.

Šio savaitgalio trijų dienų pėsčiųjų žygis taip pat skirtas Lietuvai, pernai paminėjusiai valstybės atkūrimo šimtmetį. Pasak žygio organizatoriaus, ši data turėtų būti mums reikšminga ne tik švenčiant jubiliejus, ją verta minėti kasmet, todėl žygeiviai šiemet keliaus 101 kilometrą, skirtų Lietuvai. „Kartu, kaip ir dviračių žygio metu, paminėsime Baltijos kelio jubiliejinius metus“, – sako A. Šablinskas.

Vakar Rokiškyje startavę, žygeiviai  pėsčiomis patraukė link Ilzenbergo dvaro, kur numatyta vakarienė ir nakvynė. Šeštadienį jų maršrutas suks į kaimyninę Latviją ir nužingsniavę per 30 km lietuvių etninėmis žemėmis, vakare pasieks Garsenės miestelį ir prieš 150 metų pastatytą pilį. Garsenė arba Garšvinė pirmą kartą paminėta 1563 m. Garšvinės valsčius kažkada priklausė Kauno gubernijai, bet 1921 m.  šias ir kitas žemės Lietuva iškeitė į Baltijos pajūrį.

Sekmadienį iš Garsenės žygeiviai patrauks link Rokiškio. Žygio metu planuojama pėsčiomis nueiti per 100 km.

4
Rašyti komentarą

avatar
2 Comment threads
2 Thread replies
3 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
SirgaliusŽiūrovasart Recent comment authors
  Subscribe  
Naujausius Seniausius Įvertinimą
Informuoti apie
Sirgalius
Sirgalius

To art: jei neturi elektrinio dviračio, tai tada geriau gulėk ant sofkos, šlamšk bulkutes su grietine ir bezdėdamas rašinėk komentarus GR!

art
art

Vakar kaip tik pramyniau ~60km vakare su paprastu kalnų dviračiu, ne elektriniu, bulvių traškučių nemėgstu ir kitiem nesiūlau valgyti.. Nieko įžeist nenorėjau, nebūtina užsipult, beje, komentarų skiltis tam ir padaryta – kad komentuot, jei kažkas tai darydamas bezda ir valgo traškučius, nieko prieš neturiu irgi. Gražių Žolinių visiems.

art
art

Aš irgi norėčiau prisijungti, bet elektrinio dviračio neturiu..

Žiūrovas
Žiūrovas

vaziuok su matociklu!