Gimtasis Rokiškis Akcentai Užsakomasis straipsnis… arba Kas paslėpta po užrūdijusiom spynom

Užsakomasis straipsnis… arba Kas paslėpta po užrūdijusiom spynom

2130
4

Nieko prieš mokytojus. Atvirkščiai. Visad juos palaikau. Net tada, kai redaktoriai liepia rašyti ką nors sensacingo prieš (tada pagalvoju: o ką pasakytų Mingaila Rastenis, man jis – tobulas Mokytojas). Pedagogai – galinga kasta. Ir jų konservatyvumą, ir susireikšminimą esu patyrusi – tada, kai spaudoje ištrimitavom apie naujametinį „Mokytojų balių“ dvare („būkit geri, greičiau išimkit“). Arba per streiką viename mokytojų kambaryje, kai keliasdešimt žmonių – vyrų ir moterų – žvilgsniais ir žodžiais gėdino ir teisuolių tonu „plovė smegenis“ – kaip drįstate skelbti duomenis apie tai, kiek jie uždirba? Viena pedagogė bandė nokautuoti tiesiai: „O kokia tavo alga?“ Skaičiais neužmušiau. Įtampa atslūgo. Žinau, vieni mokytojai uždirba daug, kiti – labai mažai, vidutiniškai –MAŽAI. Tačiau jų algos, teisės ir pareigos visuomet bus tema spekuliacijoms – pernelyg daug interesų, likimų, intrigų mokykloj kryžiuojasi. Ypač dabar, kai vaikų ir pamokų mažėja.

Panemunėlio mokyklos situacija: spauda pateko ten, „kur neturėjo būti“ (bet tėvai skambino, nes „norėjo viešumo“ ir kvietė pasiklausyti, kaip jie, savo vaikus atsiėmę iš Panemunėlio mokyklos, lieja nuoskaudas rajono savivaldybės atstovams). Tai proga. Praskleisti uždangą. To, kas turėtų būt vieša (mokyklos – ne privačios), bet paslėpta po užrūdijusiom spynom. Galėtų būti pradžia trupinti tobulos mokyklos, pridengtos retušuotu įvaizdžiu internete ar įmantriais gėlynais, įvaizdį… („pas mus viskas idealu – pažiūrėkit planšetės, išmaniosios lentos, iki skaidrumo nušveista aplinka, nauji trinkelėm grįsti takeliai… Švietime – jokių rinkliavų, visi patenka į norimus darželius… Konfliktas tarp mokytojo ir vaikų? Ką jūs? Visi čia šventieji… Apie narkotikus, alkoholį, smurtą apskritai neužsimenam“, tam numatytos specialios savaitės). Jei kas netikit, yra panacėja – testai. Nesvarbu, kad visi žino, jog statistika – melas (pagal testus tobula – dviejose rajono mokyklose Jūžintuose ir  J. Tūbelio progimnazijoj. Panemunėlyje 90 proc. atsakymų liudija mokyklos naudai). Vadinasi, taškas, viskas gerai?

Negerai. Renovacijos, gėlynai ir planšetės – patikimas makiažo sluoksnis. Tušuoja pūlinius. Kaimo mokykla (nebūtinai Panemunėlio) – jais alsuojanti tiksinti bomba, surenkanti visa: antraeilėmis pareigomis dirbančius, skubančius, nesivaldančius mokytojus, probleminius vaikus, kaip savo UAB‘ uose besielgiančius ūkvedžius, vairuotojus, valytojus… Taip, šie nebaigę specialių mokslų – tiesiog rūpesčių kamuojami žmonės. Gali vaikui špyga pamojuot prieš nosį (Panemunėlio vaikų tėvai teigė, jog autobusiuko vairuotojas vienam iš vaikų parodė kumštį, o ūkvedys per lietų išvarė laukti autobuso prie judrios gatvės, o ne po mokyklos stogeliu ir etc.). Bet kas gi vadovaus, jei mokytojai skuba, o vadovė „tik pusantrų metų dirba“ ir dar nepasiruošusi komentuoti?

Dirbtinai saugoma kaimo mokykla (kaip sakė Panemunėlio seniūnė, „reikia išsaugot nors kokį kultūros židinį“. O gal darbo vietas?)  tvinksta, o paskui prasideda: („Gimtojo…“ internetinės svetainės komentarai, kalba netaisyta):  „Aš mama, mano vaikas mokėsi Panemunio mokykloje dėl patirto emocinio smurto teko lankytis pas psihologus ir psihiatrus ir gydytis. Pakeitus mokykla visos problemos dingo. Kitoje mokykloje dalivavo olimpijadose ir užimdavo pryzinęs vietas šiuo metu sekmingai mokosi auktojoje mokykloje“; „Mano vaikas irgi nebelanko šios mokyklos koks jis buvo blogas ar geras kokią teisę mokytojas turi jį žeminti juk jis tai vaikas ,kuriam 12 metų apie ką mes kalbam ,į mokyklas ateina visokie vaikai iš visokių šeimų ir jie ne debilai taip jiems trūksta gerų įgūdžiū kurių jie negavo savo šeimose ,bet tai neleiskit tai sėklai bujoti jug jūs pedagogai baigėt tam mokslus o dabar kas gaunasi…“

Kai operacija sudėtinga, reikia chirurgo, kuris neleistų „tai sėklai bujoti“. Bet… chirurgo nėra. Vietas užėmę partiniai, į problemas (kurias jiems patikėta spręsti) reakcija trafaretinė: „Tai juodas melas, užsakomasis tendencingas straipsnis.“

Subscribe
Informuoti apie
guest
4 Komentarai
Naujausius
Seniausius Įvertinimą
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Alma
2017 18 rugsėjo 11:44

Pažiūrėkit, kas dirba ir muzikos mokykloje. Net nereikia žiūrėti į kaimelius. Mokytojo profesija visada buvo ta, kuri ypatingai matoma ir iš kurios daug tikimasi, o ypač moralaus elgesio. Tačiau šios įstaigos darbuotojams turbūt tai negalioja. Mokytoja rodosi šventa, auklėja vaikus ne vien apie muziką ir gitaras, tačiau elgesys jau labai ilgą laiką visus piktina, moteris paleistuvauja. Mūsų miestas jau seniai žino, tikrai nerašysiu vardų ir pavardžių, bet bent mokyklos benduomenė labai norėtų, kad ir šis klausimas būtų sprendžiamas. Aš kaip mama, ir tikrai ne vienintelė tokia labai nenoriu savo vaiko leisti pas tokią mokytoją. Mokytojo darbą be galo gerbiu, neprieštaraučiau,… Skaityti daugiau »

Mama
Mama
2017 16 rugsėjo 21:25

Tokį straipsnį gali parašyti žmogus, kuris nedirba mokykloje, kuris nežino ugdymo įstaigos “virtuvės”. Greitai ateis ta diena, kai nebeliks norinčių ugdyti vaikus. Ir labai greitai… Bėgs pedagogai iš mokyklų..neatsisukdami… ir dar ilgai jiems skaudės. Ar numanote kokį psichologinį smurtą jie patiria? Panašu, kad net neįsivaizduojate… ne tik iš vaikų..dar didesnį iš tėvų. Mokytojų niekas nelaiko žmonėmis, nesiskaito. Net darželio auklėtojos garsiai šaukia SOS, nes vos pradėjęs kalbėti mažiukas, ją siunčia toli toli. Nenorėčiau, kad mano vaikai sietų savo ateitį su pedagogika. Tai jau būtų savižudybė! Net nupurtė…

inga
inga
2017 16 rugsėjo 17:50

Niekas nesako, kad Panemunėlio mokykla neturi ydų, jų yra visose mokyklose tik kažkodėl niekas apie tai neskalambija be perstojo, aš pati mokiausi Vaižganto mokykloje tuo metu dar direktorius buvo Vilimas tada mus mokytojai išvadindavo debylais ar šūdo krūvomis ir dar visokiais kitokiais žodžiais, galėdavo paleisti knyga per klase vaikui į galvą, ir kiek žinau tie mokytoja dirba iki šiol. Tai man kyla klausymas, kodėl kariam šunis ant vienos įstaigos jai tokia problema tikrai yra visose įstaigose?

Buvusios mokinės mama
Buvusios mokinės mama
2017 16 rugsėjo 10:04

Tai buvo gan senokai,bet kai atsirado tokia tema tai noriu parašyti kad mokytojai nevisi yra teisingi,gal jiems mokinys nepatinka.Bet mano dukra mokėsi gerai,matydavau kaip ji ruošdavosi,bet vieną kart pasakė kad neis į lietuvių pamokas,nes nesupranta kodėl rašinys pabraukytas raudonai o išvada nekokia,nors kaip ji aiškino ,kad ruošiasi pakankamai.Na ir nutarėm su kita pažįstama mokytoja,kuri turi vyr,mokytojos vardą ir yra literatė,parašyti dukrai rašinį ir pažiūrėti,kaipgi bus vertinama ir vėl rašinys buvo įvertintas 6.Pasipiktinimui ribų nėra,nekėlėm su ta literate triukšmo,bet buvau nuėjusi pas dukros mokytoją pakalbėti kad vyksta,bet mokytoja paaiškino,kad viskas gerai o kad stengiasi dukra sutinka,mane nuramino nes dar buvo ir… Skaityti daugiau »