Gimtasis Rokiškis Akcentai Tegu bus šviesa!

Tegu bus šviesa!

1067
1

Irena VARNIENĖ

Pedagogė, literatė, Rokiškio literatų klubo „Vaivorykštė“, Lietuvos kaimo rašytojų sąjungos narė

Gruodis – kontrastų laikas, kai nuolat mainosi šilta ir šalta, juoda ir balta, kai ilgiausia naktis ir tik viena kita saulėta diena, o dažną širdį perėmęs peršulys, nerimas… O dar nestabili politinė situacija už Lietuvos sienų ir ambicijų, pagiežos, pavydo, melo pliūpsniai tarp savųjų – tautiečių, nes vieno ar kito dalyko valdžia nesužiūrėjo, nepamatė, nesusikalbėjo ar nesikalbėjo, nepriėmė laiku sprendimų.

Kritikuodamas visada jautiesi pranašesnis – ypač jei pats nedirbi. Kas ir ko tik dabar neišmano… Ir nesvarbu, kad būdamas valdžioje ne tiek esi prisidirbęs – ypač dėl savo naudos. Ir vis „…vardan tos“. Už gerklės griebti savo opozicionieriui – didžiausias malonumas! O dar pandemijos iššūkiai, visais kanalais liejamos melagienos, noras būti valdžioje, prasibrauti į ją ar pačiupti gyvą pinigą…

Dar neramiau, kai jaunas žmogus sako: „Putinas niekada nepuls.“ O šis atvirai NATO ragina nebesiplėsti į Rytus, o Baltijos šalims nusiginkluoti. Kam visa tai, be žodžių aišku. Gal tas jaunas žmogus tokias pažiūras atsinešė iš šeimos, gal nežiūri LRT televizijos kanalo, radijo, neskaito (net prezidentas tuo pasigyrė). Gal tada iš tikrųjų pasaulis atrodo kaip kreivame veidrodyje?

Bet jau baigiasi ADVENTAS ir tikrai nors trumpam dovanos gerumo stebuklą, nuramins, sutaikys, leis priimti išmintingus sprendimus, suteiks viltį, kad kitaip negali būti, nes Betliejaus ėdžiose gims JIS – KRISTUS:

Jis ateina iš dangaus į žemę,

Atrakinti meilę širdyse,

Kad gerumas ir jautra žydėtų

Net ir ten, kur jos visai nėra.

Jis ateina iš dangaus į žemę,

Kad į kalną koptum visada,

Kad kantrybė ir valia valdytų…

Aleliuja – tegu bus šviesa.

„Ateik, ateik, Emanueli“, apšvieski mūsų protus, kad būtume vieningi, budrūs, be ambicijų būti geresni už kitus, ypač, kai bręsta karas Ukrainoje, kai Baltarusiją dusina tironas ir per mūsų sieną stumia šimtus, tūkstančius migrantų, savo opoziciją 18-ai metų grūda į kalėjimą, o mus vis dar kaip giltinė pjauna COVID-19… Dėl budrumo mus perspėjo ir Rusijos opozicionieriaus Navalno dukra, ką tik atsiėmusi tėvui EP skirtą Sacharovo premiją. Ji priminė, ką mes dažnai pamirštame: „Kalbėjimas su diktatoriais ir tironais niekada neveikia.“ Ar tik kažkas iš kritikuotojų to nesiūlė?

Ir vis tik KALĖDOS tebūna baltos, šviesios ir ramios, tesugrįžta vienybė ir racionalus protas, pagarba kitam asmeniui, jautrumas ir supratimas, meilė… Tegu bus šviesa!

Subscribe
Informuoti apie
guest
1 Komentuoti
Naujausius
Seniausius Įvertinimą
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
DST.
DST.
2021 23 gruodžio 14:21

Prisimenu TAVE, IRUTE , dar mokinę iš tų tolimų laikų .Jautrumas gerumas , kažkokie kitokie sielos virpesiai .Sartų numylėta , kukli , talentinga .. Skaitau ir , rodos ,vidinė tuštuma traukiasi , pildosi ypatingais turtais .
AČIŪ TAU IR SĖKMĖS. DIDŽIULĖS SĖKMĖS