Gimtasis Rokiškis Akcentai Tamsusis pakeleivis

Tamsusis pakeleivis

1954
0

Naktis. Iš miegų pažadina dūžtančio stiklo garsas, kurį palydi rėkavimas. Laikrodis rodo pusę trijų. Vedamas smalsumo atsikeliu ir nueinu pažiūrėti pro langą. Prisijungia ir katinas, kuris kartais man atrodo protingesnis nei kai kurie žmonės, – tam irgi smalsu, kas čia įvyko. Nieko iš tikro neįvyko, eilinį kartą jaunimui užkliuvo prie konteinerių pastatytas stiklas. Užkliuvo ir antikvarinių pienvežių stiklai prie sūrinės. Tiesa, ten „chebra“ užsiliko ilgiau, „sėmkes“ spėjo pagliaudyt. Ir tai tik du iš daugybės vandalizmo aktų mieste. Kartkartėm kažkam vis paniežti rankas, reikia kažką suniokoti, pasirodyti prieš draugus ar merginas, pabūti „kietiems“. Suprantu, jaunystė – kvailystė, bet kvailioti juk galima ir kitaip. Stoviu ir galvoju, kokia bausmė tokiems labiausiai tiktų. Minčių turiu įvairių. Čia įsijungia tamsioji pusė arba, kaip teko girdėti, – „tamsusis pakeleivis“. Visi turime tą „tamsųjį pakeleivį“, jis šalia, dažniausiai tyli, bet tu jį jauti. Vos tik jis prasižioja, pradedi jausti pyktį, įniršį, norą kažką padaryti. Dauguma su šiuo „pakeleiviu“ moka susitvarkyti, jį užtildyti ir tiesiog „pasiųsti ant trijų raidžių“ ar šiaip sugalvoti kokį kankinimo būdą, kuris tiktų, jei negaliotų jokios taisyklės.

Mano „tamsusis pakeleivis“ pastaruosius mėnesius vis užveda kalbą apie sąmokslo teorijų mėgėjus, koronaviruso neigėjus. Ši savaitgalį vėl įsigalioja karantinas. Naujienų portalai ir feisbukas lūžta nuo komentarų: „Kokia valdžia bloga, Aurelijus Veryga nemoka tvarkytis, jokios ligos nėra, ar pažįstate bent viena sergantį, kam tos kaukės, jei jos nepadeda?..“ Didžiausias rudenio topas turbūt automobiliai, važinėjantys miestuose ir skleidžiantys dezinformuojančias žinutes, lindimas prie ligoninės langų, koronavirusui skirtų palatų filmavimas. O jau kiek pritariančių komentarų, padrąsinimų – tokie „žygiai“ virtualioje erdvėje sulaukia dėmesio… Ar pastebite, kad dažniausiai komentarų skiltys apie virusą būna „užkištos“ būtent „anti covid“ komentarais? O po tais komentarais daug „patiktukų“.  Manau, tai todėl, kad protingi žmonės perskaito ir įsisavina informaciją, o ne skleidžia erezijas. Tokių teorijų mėgėjų yra net keli tipai, bet dažniausiai sutinkamas būtų tautietis ar tautietė, mėgstantys baliukus, klausantys techno arba rusiško popso ir uždarbiaujantys arba tiesiog sėdintys užsienyje. Tai toks žmogus, kuris feisbuke priklauso įvairioms „anti covid“ ir „anti naujienų portalų“ grupėms, nemėgsta valdžios, engia kitokios seksualinės orientacijos žmones, dalijasi įvairia propaganda arba „mokslininkų“ (tarp kabučių) tyrimais ir žinutėmis, kurios įrodo, kad jokio viruso nėra ir visa tai tik sąmokslas.

Susidarot vaizdą, taip?

Nenustebčiau, jei tokį pažįstate. Deja, tai sunkiausia „anti covid“ ligos forma. Jiems nesvarbu jokie informaciniai šaltiniai, faktai, svarbu tik skleisti dezinformaciją. Būtų įdomu pamatyti šiuos žmones valdžios vietoje. Kaip jie šioje situacijoje susitvarkytų, kaip priimtų sprendimus, nutarimus. Mano „tamsusis pakeleivis“ mano, kad tokius į protą atvesti gali tik ta pati liga, kurios „nėra“. Ech, norėčiau pamatyti jų veidus išgirdus teigiamą rezultatą. Liga yra, ji niekur nedingo ir bent jau kol kas ji plinta dideliu greičiu. Tikėtina, kad kurį laiką dar gyvensime su šiuo virusu, bent jau kol sulauksime proveržio medicinos srityje. Džiugu, kad bent jau mūsų rajone situacija nėra tokia bloga. Tikiuosi, trys savaitės karantino šiek tiek sumažins ligos plitimo greitį, nesulauksime daugybės naujų mirčių ir vėl galėsime šiek tiek atsipalaiduoti. Tikėkimės, kad artėjančias šventes visi galėsime saugiai sutikti su šeima.

Na, o kol kas mano „tamsusis pakeleivis“ nutilo. Saugokite ne tik save, bet ir kitus.

Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus