Birželio 14-oji, Gedulo ir vilties bei Okupacijos ir genocido diena daugelį rokiškėnų sukvietė į minėjimą, socialiniai tinklai mirgėjo nuotraukomis – moterys, pasipuošusios tautiniais drabužiais, vyrai skaito prisiminimus… Ilgą laiką visi buvo tikri, kad tokie prisiminimai nepasikartos, bet…

1941 m. pradėti masiniai gyventojų trėmimai į Sibirą, mūsų tauta patyrė prievartą, plėšikavimus, žudynes. Dabar, 21-ame amžiuje, šiuos žiaurumus stengiasi atlaikyti Ukraina. Todėl minėjimo metu turbūt mintimis visi buvo su šiuo metu kovojančiais ukrainiečiais. Su tais, kurie vietoje gražaus gyvenimo, svajonių įgyvendinimo, vaikų auklėjimo, turistinių kelionių turi ginklais ginti savo šalį.

Tokių dienų svarbą turime suprasti ir garsiai minėti. Atkreipiau dėmesį, kad Rokiškio rajono jaunuoliai noriai dalyvauja tokiuose minėjimuose: „Paminėjimo renginyje, vykusiame birželio 14 d. Lietuvos Respublikos Seimo Kovo 11-osios Akto salėje, Lietuvos Respublikos Seimo Pirmininkės Viktorijos Čmilytės-Nielsen kvietimu, dalyvavo Laisvės kovų istorijos muziejaus Obeliuose muziejininkai, Juodupės gimnazijos moksleiviai su mokytoja Loreta Michailoviene ir Rokiškio Jurgio Kairio vardo skautų draugovės jaunimas su vadove Eleonora Baršiene. Rokiškio krašto jaunimas aktyviai dalyvauja pilietinėje veikloje, prisideda prie muziejininkų iniciatyvų, todėl nuoširdžiai džiaugiamės galimybe būti kartu su bendraminčiais“, – rašoma Laisvės kovų istorijos muziejaus Obeliuose internetinėje svetainėje.

Netrukus, birželio 23-iąją, minėsime 1941-ųjų birželio sukilimą. Apie tai pabendravus su Laisvės kovų istorijos muziejaus Obeliuose edukatore, ekskursijų vadove Dijana Meškauskiene vėlgi teko suprasti, kad rokiškėnų dėmesys svarbioms datoms išsiskiria Lietuvos mastu, mat pernai metais buvo birželio sukilimo 80-metis, kuris valstybės lygmeniu nebuvo deramai pažymėtas, bet tik ne čia.

Plačiau apie tai straipsnyje „Obeliečiai laukia atvyksiančio prof. V. Landsbergio“.

mytime grozio
Subscribe
Informuoti apie
guest
0 Komentarai
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus

Rekomenduojami video: