Metams baigiantis imam vertinti, kokie jie buvo mums patiems, mūsų šeimai, bičiuliams, Lietuvai, pasauliui. Viskas susiję ir visa ko pasekmes daugiau ar mažiau pajuntam kiekvienas asmeniškai. Per mokesčius, kainas, emocijas, gyvenimo būdo tendencijas ir pokyčius…

Kas buvo svarbu Lietuvai? Galbūt kiekvienas turit savo nuomonę, tačiau tarp penkių reikšmingiausių įvykių, išrinktų Lietuvos žurnalistų, pirmoje vietoje atsidūrė migrantų iš Baltarusijos antplūdis. Tarp svarbiausių įvykių, žurnalistų nuomone, toliau rikiuojasi santykių su Kinija atšalimas, vasarą vykusios riaušės prie Seimo dėl ribojimų imuniteto nuo COVID-19 neturintiems asmenims, dėl „Belaruskalij“ trąšų tranzito kilusi Vyriausybės krizė, o penktąją vietą pasidalijo prezidento Gitano Nausėdos ir valdančiųjų konfliktai, Šeimos gynimo maršo fenomenas ir antrieji koronaviruso pandemijos metai.

Vertinant pasaulio įvykius, žurnalistų nuomone, daugiausiai reikšmės turėjo Baltarusijos režimo susidorojimas su opozicija, įskaitant „Ryanair“ lėktuvo nukreipimą į Minską ir Ramano Pratasevičiaus sulaikymą, taip pat Afganistano Vyriausybės griūtis bei Angelos Merkel eros pabaiga Vokietijoje. Į žurnalistų atrinktų svarbiausių pasaulio įvykių penketuką taip pat pateko įtampa prie Rusijos sienos su Ukraina ir Kapitolijaus šturmas JAV.

O kas buvo svarbu Rokiškiui?

Tų nuomonių taip pat gali būti įvairių, bet metams baigiantis „Gimtojo…“ žurnalistai peržvelgė, jų nuomone, svarbiausius įvykius. Jų buvo daug. Juos skelbiame šiame, paskutiniame, šių metų numeryje, tačiau, manau, svarbiausia, kad jokiai pandemijai nepavyko sustabdyti gyvenimo. Jis įvairiomis formomis kūrybiškai prasiveržė per visus ribojimus ir atlaikė krizes.

Miestas gražėja, gerėja infrastruktūra – apklausose pripažįsta patys gyventojai. Pandeminėmis sąlygomis, bet įvyko Rokiškį garsinantys renginiai – teatrų, klasikinės muzikos, vargonų festivaliai, plenerai, langinių tapyba, parodos, edukacijos, sporto renginiai, ralis, piešiniais pasipuošė dar pora pastatų, pradėta „Velykalnio“ plėtra.

Atidaryta ledo arena, kalnų dviračių trasa, renovuotas seniausias lopšelis-darželis „Nykštukas“, Obeliuose atidaryti modernūs bendruomenių namai… Sportininkų, Rudolfo Lymano muzikos mokyklos auklėtinių pasiekimai ir laimėjimai. Pirmą kartą įvertintas verslas ir surengti apdovanojimai „Rokiškio verslo aitvarai“.

Kad ir be pompastikos, bet daug visko nuveikta 220 metų jubiliejų švenčiančiame Rokiškio dvare. Vyksta reikšmingos paveldo rekonstrukcijos. Arba Rokiškio bažnyčioje, už kurios istorinio paveldo puoselėjimą dekanas įvertintas Rokiškio krašto garbės piliečio vardu.

Tautodailininkų įveiklintas gyvybe ėmė pulsuoti Salų dvaras. Kultūros centro, bibliotekos, Turizmo ir amatų informacijos centro projektai, renginiai – kiekvienas kūrybiškai įnešė daugybės spalvų į unikalų Rokiškio veidą.

Galų gale metų pabaigoje virtusį miesto prekės ženklu. Tai svarbus įvykis Rokiškiui – vizualizuoti tai, kas mes esame, norime ir galime būti. Alternatyvų tam buvimui yra daugybė, todėl manau, kad sukurtas Rokiškio ženklas, kaip ir jį lydintis šūkis, – labai vykęs sprendimas, nes leidžia improvizuoti, kūrybiškai varijuoti įvairiomis galimybėmis. „Mano kraštas tavo“ gali tapti kiekvienam sava vieta gyventi, lankytis, kurti.

Ir jeigu kas manęs paklaustų, kas tas Rokiškis, turbūt atsakyčiau – kūrybiškas, atviras, įvairiais metų laikais emociškai kintantis. Dabar, pavyzdžiui, – labai kalėdiškas. Su pačia gražiausia natūralia eglute ir puošyba be jokio kičo. Dvare alsuojantis kalėdine magija. Ir tu tikrai gali čia susirasti savo buvimo nišą.

Ir nesvarbu, kad nedidelis. Beveik 10 000 arba beveik 12 000 gyventojų. Žiūrint kuriais statistikos duomenimis pasiremsi. Rokiškio seniūnas patikslino, kad, Gyventojų registro tarnybos duomenimis, Rokiškyje šiuo metu yra 11 910 žmonių, o ne 9 772, kaip rodo Lietuvos statistikos departamento duomenys. Klastingas dalykas ta statistika – įdomu, kiek sričių ir kaip ji iškreipia, bet akivaizdu, kad gyvenimas jai nepaklūsta, todėl su džiaugsmu skelbiame seniūno patikslintą didesnį skaičių ir sakome – Rokiškis 2022-uosius pasitinka turėdamas beveik 12 000 gyventojų.

Subscribe
Informuoti apie
guest
2 Komentarai
Naujausius
Seniausius Įvertinimą
Įterpti atsiliepimai
Žiūrėti visus komentarus
Violeta
Violeta
2022 1 sausio 2:42

Puikus straipsnis. Detaliai apžvelgta praėjusieji metai ir priminti reikšmingiausi įvykiai. O džiugiausia, kad patikslinote gyventojų skaičių. Rašykite ir informuokite. ..gerų metų ☺

Vilija
Vilija
2021 30 gruodžio 21:47

Ką čia norėta pasakyti, taip ir liko neaišku. Gal likit tik redaktore, bet neberašykit, nes sunkiai sekasi..

Rekomenduojami video: