Gimtasis Rokiškis Akcentai Smegenų higiena

Smegenų higiena

792
2

Gyvenimas tiesiog toks: kartais išloši, kartais praloši, kartais viskas nueina perniek. Šiuo, karantino, laikotarpiu – viskas taip. Sumažėjus socialinių kontaktų, sveiką nuovoką ir faktais pagrįstą suvokimą apie aplinką prarasti lengva. Realybė niekada nesikeičia tiek smarkiai, kiek informacija įvairiose medijose, ypač socialinėse.

Pasaulis tikrai suskilo. Ir nuo dabar daliname jį į tą, kuris buvo iki viruso, ir į kitą – po viruso. Niekas nenumatė katastrofos, prasidėsiančios 2020-aisiais.

Viskas vyksta ne paslapčiomis. Neigiamo užtaiso ir gąsdinanti informacija lydi beveik visą dieną. Po to ieškome kaltų, kad ryte atsikėlėme prislėgti. Higiena turi būti ne tik veido ir rankų. Ji turi būti ir smegenų.

Prie sąmokslo teorijų jau esu pripratęs. Nebestebina „Facebook“ įrašai, neva koronavirusas COVID-19 atsirado dėl pradėto plėtoti 5G ryšio. Šioms sąmokslo teorijoms faktai ir logika neturi galios. Mokslas ne visada pajėgus greitai ir užtikrintai atsakyti į iškylančius klausimus. Visgi iš sąmokslo teoretikų galime pasimokyti gajos fantazijos.

Savo atsakomybę turėtume demonstruoti ne tik užsidėdami kaukes, plaudami rankas ar dezinfekuodami aplinką. Turime tikrinti šaltinius, nepasiduodami emocijoms ir toksiškai apsvaiginančiai sąmokslų teorijų miglai.

Teorijų plėtotė ir jų posūkiai priklauso tik nuo vaizduotės galios. Toli eiti nereikia. Sugrįšiu prie ankstesnių savo akcentų apie „Marijos radiją“. Tiesa, čia ne kokia sąmokslo teorija. Paprastas gyvenimas.

Aną sykį rašiau: „Vasario 16-ąją pasitikau tuščioje bažnyčioje. Sėdėdamas pirmame suole galvojau: kodėl painiojame tikėjimą su religija. Aš nenoriu tokios religijos, kuri spraustų į rėmus. Nenoriu užėjęs į bažnyčią jos bijoti. Galų gale bijoti, kad ne taip persižegnosiu ir nemokėsiu kokių poterėlių. Automobilyje ieškant gero „gabalo“, netyčia „užgaudžius“ „Marijos radiją“, kuo greičiau perjungčiau. Man to nereikia. Išgyvenimus noriu išlieti saugiai, be baimės būti nubaustam. Noriu laisvo tikėjimo ir religijos. Kiekvienas raktas turi savo duris, kiekviena naktis turi savo ilgesį.“

Viena paskambinusi tikinčioji prisipažino, jog šio „velnio vaikio“ (manęs) naktį sutikti tikrai nenorėtų. Su visa pagarba jai. Prisipažinsiu, pirmą kartą taip gražiai buvau išvadintas netikinčiuoju. Nors bandžiau padiskutuoti, kas yra tikėjimas ir kaip mes jį suprantame, tačiau pašnekovės sidabrinė kulka buvo kietesnė. Po „karštos“ diskusijos gaunu elektroninį laišką su nuotrauka iš akcentų: „Ir sutapk taip… Čia perskaitau nuomonę… Po kelių minučių kvietimas dirbti „Marijos radijuje“… Drąsu“, – pasirašo su pagarba vienos parapijos kunigas. Smagūs sutapimai.

Jei jau apie tikėjimą… Garsiajame Kalno pamoksle Jėzus Kristus kalbėjo: „Nesipriešink piktam, bet jei kas tave užgautų per dešinį skruostą, atsuk jam ir kitą.“ Taip ir mes – vieni atsuka, kiti vadovaujasi fizikiniais dėsniais – veiksmas visada turi atoveiksmį. Vienos tiesos čia nėra…

azija

2
Rašyti komentarą

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
2 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
PatikoWow Recent comment authors
  Subscribe  
Naujausius Seniausius Įvertinimą
Informuoti apie
Patiko
Patiko

Zmogus, kuris neanalizuoja, neapmasto rasytu minciu, nueiti kelio kelia nuostaba.

Wow
Wow

Rasyt apie savo rasytus straipsnius ir juos atkartot? Tik jus taip sugebate „zurnaliste“